• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Kasımda tek başına iktidar istedi
2015-10-29 22:55:02

1 Kasım'da 'tek başına' iktidar istedi

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhuriyetin ilanının 92. Yılı nedeniyle verdiği resepsiyonda davErdoğan, "Bölgemizdeki gelişmeler ve terör...
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhuriyetin ilanının 92. Yılı nedeniyle verdiği resepsiyonda dav

Erdoğan, "Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır. Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Milletimiz alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır" dedi.

 

Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

 

"Devlet ve millet arasında bilinçli bir şekilde oluşturulan ve sürekli derinleştirilmeye çalışılan mesafe yüzünden, ülkemizde sık sık darbecilere ve vesayet odaklarına gün doğdu. Bu yüzden benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin çoğu, demokraside ve kalkınmada önemli mesafe katederken, biz sürekli kendi içimize kapanarak, enerjimizi iç mücadelelerle heba ederek geride kaldık. Fakat milletimiz demokrasi yolundaki kararlılığından, milli iradeyi hakim kılma mücadelesinden asla vazgeçmemiştir. Türkiye'nin son dönemi bu bakımdan tarihi mesafelerin katedildiği çok önemli ilerlemelerin kaydedildiği bir dönemdir. Ülkemizin bugün sahip olduğu güçlü alt yapının, ekonomik değerlerin ve demokratik kazanımların son 13 yılın ürünüdür. Devletle milletin el ele verdiğinde, aynı değerler etrafında bütünleştiğinde, aynı hedeflere yöneldiğinde hangi başarıların elde edildiğini görmek isteyen bu dönemi iyi incelemelidir. Milletimizin alın teriyle ve gerektiğinde kanıyla devletinin yanında olduğunu her zaman göstermiştir. Cumhuriyetimizin 92. yılında iftiharla anacağımız en büyük kazanımımız budur. Ülkenin yöneticileri olarak bizlere düşen milletimizin beklentilerine cevap vermek için gece gündüz çalışmaktır. Bölgemizdeki gelişmeler ve terör olayları bizi, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü olan 2023 için belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmaktan asla alıkoymayacaktır."

 

2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, pazar günü yapılacak olan seçime ilişkin, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz. Türkiye'nin inşallah geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resepsiyon verdi. Erdoğan, resepsiyondaki konuşmasından sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, pazar günü yapılacak olan seçime ilişkin, "2 Kasım sabahı milletimizin tercihi hangi istikametteyse şüphesiz ki o istikametten çıkacak olan neticeye hep birlikte saygı göstereceğiz ve sandıktan çıkan o neticeyi hep birlikte sahipleneceğiz ve ondan sonrada tabi ki yeni Türkiye'nin inşallah geçtiğimiz beş ay içinde yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamayı istemiyoruz. Bu sıkıntıları yaşamadan bir gelecek inşa edelim diyoruz. Çünkü Türkiye'nin kaybedecek bir vakti yok, bu kayba tahammülümüz yok. Onun için pazar günü adeta ülkemiz için gerçekten 2023 sürecine bir kırılmadır ve bu kırılma noktasında inanıyorum ki milletimiz tercihlerini o istikamette kullanacaktır" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen resepsiyonda konuştu. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, koalisyon görüşmelerine ilişkin bir soruya "Dünyada, istikrar ve güvenin olduğu toplumlara baktığımızda, istikrar ve güvenin olduğu toplumlarda özellikle koalisyon yönetimleri değil daha çok tek partili yönetimler, A patisi, B partisi fark etmez. Ama bunu görüyoruz. Temenni ederim ki milletimiz koalisyonlara fırsat vermeden burada tek başına bir iktidarın tercihini yapabilirse inanıyorum ki bu 12, 13 yıl içerisinde yakaladığımız istikrar ve güven ortamının devamına ciddi bir zemin hazırlar" dedi.

 

 

"DÜNYADA İSTİKRAR VE GÜVENİN OLDUĞU TOPLUMLARDA KOALİSYON YÖNETİMLERİ DEĞİL TEK PARTİLİ YÖNETİMLER VAR"

Koalisyon görüşmelerine ilişkin bir soruya Erdoğan, "Sandıktan çıkacak neticeyi önceden şu anda şudur şöyle hareket edilmeli gibi bir ifadeyi kullanmak Cumhurbaşkanı olarak bana yakışmaz. Benim söylediğim sandıktan çıkan sonuca hep beraber saygı duyacağız. Ama bir şey var o da dünyada, istikrar ve güvenin olduğu toplumlara baktığımızda, istikrar ve güvenin olduğu toplumlarda özellikle koalisyon yönetimleri değil daha çok tek partili yönetimler, A patisi, B partisi fark etmez. Ama bunu görüyoruz" diye yanıt verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim