• İstanbul22 °C
  • Ankara18 °C
  • İzmir23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2 Kasım sabahı ne bekliyor?
2015-10-04 06:55:02

2 Kasım sabahı ne bekliyor?

Davutoğlu, "İnşallah tek başına hükümet olacağız ama başka bir ihtimal olsa da AK Parti mutlaka lokomotif olacak. Şu andaki bütün veriler tek başına...
Davutoğlu, "İnşallah tek başına hükümet olacağız ama başka bir ihtimal olsa da AK Parti mutlaka lokomotif olacak. Şu andaki bütün veriler tek başına iktidarımıza işaret ediyor" dedi.

Davutoğlu, Kanal 7'de katıldığı "İskele Sancak" isimli programda gündeme dair soruları yanıtladı.

 

Yurt dışı seyahatleri sonrasında jetlag olup olmadığı sorusuna Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığından beri tempolu bir hayatın içinde bulunduğunu, vücudunun da zaten o duruma intibak ettiğini söyledi.

 

Amerika'da 6 gün boyunca yoğun bir tempoda 40 ikili görüşme, 20 çok taraflı zirve ve toplantıya katıldıklarını, günde takriben 10 zirve ve ikili görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Davutoğlu, Türkiye'ye geldikten sonra da Meclis oturumuna katıldığını, AK Parti seçim beyannamesiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını ve jetlag olmaya dahi vaktinin bulunmadığını ifade etti.

 

Pazar günü açıklanacak AK Parti seçim beyannamesinde 7 Haziran öncesine göre daha somut vaatlerin bulunup, bulunmadığı sorusuna ilişkin Davutoğlu, Pazar günü açıklayacağı beyannameyi şimdi paylaşırsa bunun doğru olmadığını vurguladı.

 

Davutoğlu, yarın Almanya'ya gideceğini bildirerek, döndükten sonra da verdiği talimatlar doğrultusunda seçim beyannamesinin son halini alacağını dile getirdi.

 

"Şimdiden söylersek Pazar gününü şimdiden öne almış oluruz, anlamı kalmaz" diyen Davutoğlu, "Başlık olarak yeni unsurlar olacak. Zaten dikkat ederseniz 7 Haziran'dan itibaren en çok önem verdiğim husus, AK Parti içinde istişareye önem verdik. 7 Haziran mesajını almaya çalıştık. Bu seçim beyannamesini biz yapmayacağız, halkla yazacağız. O sebeple halk nezdinde de çok kapsamlı anketler yaptık. Bizden beklenti nedir? Nerelerde beklentileri karşılayamadık ya da algı bozukluğu varsa bunu düzeltmek için neler yapmalıyız? Halkı dinleyen, halka kulak veren, halkın içinden gelen, halkla kopmayan hareketler başarılı olur. O bakımdan halka sorduk, halkla beraber bu anlamda fikir oluşturma süreci yaşadık. Eminim halkımızın değişik kesimlerini tatmin eden unsurlar olacak" ifadesini kullandı.

 

Başbakan Davutoğlu, 2 Kasım sabahı iktidar olması neredeyse kesin olan partinin AK Parti olduğunun altını çizdi.

 

Bugünkü siyasi tabloya ve anketlere bakıldığında AK Parti'nin olmadığı bir hükümetin imkansız olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "İnşallah tek başına hükümet olacağız ama başka bir ihtimal olsa da AK Parti mutlaka lokomotif olacak. Şu andaki bütün veriler tek başına iktidarımıza işaret ediyor. Tabii rehavet göstermemiz mümkün değil. Dolayısıyla bizim vadederken diğerlerinden farkımız şu: Diğerleri sorumluluk taşımadıkları bir gün için vadediyorlar. Biz ise 2 Kasım'da yapacağımız şeyi vaat etmek zorundayız. Biz yapmadığımız zaman bizden hesap sorulur ama iktidar olamayacak birine, olmamış olan birine 'niye bu vaadi verdin' diye hesap sorulmaz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim