• İstanbul13 °C
  • Ankara7 °C
  • İzmir15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD Temsilciler Meclisinde Suriye oturumu
2015-11-05 08:55:05

ABD Temsilciler Meclisi'nde Suriye oturumu

Geçtiğimiz ay Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Rusya'nın müdahalesinin ardından dengelerin değiştiği...
Geçtiğimiz ay Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Rusya'nın müdahalesinin ardından dengelerin değiştiği Suriye'ye ilişkin Temsilciler Meclisi'ne bilgi verdi.

Geçtiğimiz ay Ankara'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Rusya'nın müdahalesinin ardından dengelerin değiştiği Suriye'ye ilişkin Temsilciler Meclisi'ne bilgi verdi ve Türkiye ile işbirliğini hızlandırdıklarını söyledi. Nuland, Rusya'nın müdahalesinin mülteci akınını ağırlaştırdığını ifade etmesi üzerine, Türkiye'nin savunduğu "güvenli bölge" ya da "uçuşa yasak bölge" sorusu geldi. Bir diğer Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Anne Patterson ise, "Masada böyle bir seçenek yok" diyerek net konuştu.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Victoria Nuland, Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda milletvekillerinin Suriye konusundaki sorularını yanıtladı. Nuland, konuşmasının Türkiye ile ilgili bölümünde, Türk hükümetinin IŞİD karşıtı koalisyona üslerini açtığını, IŞİD ile mücadeleye katılımını artırdığını ve IŞİD'e karşı Suriye'de kendi hava saldırılarını düzenlediğini belirtti. Nuland, "IŞİD'i Suriye'nin kuzeyinde etkisiz hale getirmek için Türkiye ve benzer düşünen ortaklarımızla çalışmamızı artırırken, bunun yan faydalarından biri de Suriyeli siviller için Esad'ın bombaları ve IŞİD vahşeti olmayan bir alan yaratılması olabilir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim