• İstanbul10 °C
  • Ankara0 °C
  • İzmir6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Hakana saldırı medyaya gözdağı
2015-10-01 10:55:05

''Ahmet Hakan'a saldırı medyaya gözdağı''

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanlar, Ahmet Hakan Coşkun'a yönelik saldırıdan büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti.Demirtaş ile Yüksekdağ...
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanlar, Ahmet Hakan Coşkun'a yönelik saldırıdan büyük bir üzüntü duyduklarını belirtti.

Demirtaş ile Yüksekdağ yaptıkları yazılı açıklamada, "Bu saldırı, Türkiye'de medya ve medya emekçileri üzerindeki büyük baskı ortamının bir parçasıdır. Cumhurbaşkanı'nın doğrudan medyayla polemiğe girdiği ve ağır suçlamalarda bulunduğu, iktidar partisinin milletvekili eşliğinde gazete binasının basıldığı, eleştiren gazetecilerin işten atıldığı, köşe yazarlarına yönelik soruşturma ve davaların sürdüğü bir ortamda bu saldırı maalesef beklenmedik değildir.

Melih Gökçek'ten flaş Ahmet Hakan açıklaması!

Ahmet Hakan'a saldırı!

Ünlü isimlerden Ahmet Hakan'a saldırıya tepki

Ahmet Hakan'a saldırıya AK Parti'den kınama

Saldırganların organize olmasının endişe verici olduğunu kaydeden Demirtaş ile Yüksekdağ, açıklamalarının devamında, "Böylesi planlı bir organizasyon, gücünü nereden almıştır? Azmettiriciler kimlerdir? Bu çetevari saldırı aynı zamanda yazılı, görsel ve işitsel medyaya bir mesajı taşımaktadır. Farklı görüşleri seslendiren basın kuruluşları ve emekçilerine gözdağı niteliği taşıyan bu saldırıya bizzat Sayın Ahmet Hakan Coşkun'un verdiği “Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız; korkmuyoruz” yanıtı, sadece onun ve bir bütün olarak medyanın değil, tüm kamuoyunun da yanıtı niteliğinde olmalıdır. İlerleyen günlerde benzeri veya daha ağır saldırıların yaşanmaması için, Saray ve AKP iktidarının medyayı ve çalışanlarını hedef gösteren tutumlarından vazgeçmesi, Sayın Ahmet Hakan Coşkun'a saldıranların cezalandırılması ve onları azmettirenlerin belirlenerek hukuk önüne çıkartılması gerekmektedir" dediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim