• İstanbul12 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Seçim Bildirgesi Açıklanıyor - Canlı Yayın
2015-10-04 10:55:05

AK Parti Seçim Bildirgesi Açıklanıyor - Canlı Yayın

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim bildirgesini açıklıyor. Davutoğlu'nun konuşmasının ayrıntıları:Bütün partilerimize...
AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim bildirgesini açıklıyor.

 

Davutoğlu'nun konuşmasının ayrıntıları:

Bütün partilerimize bir kez daha siyasi nezaket kuralları içinde medeni bir rekabet diliyorum. Bütün partiler, karşılıklı saygı içinde söyleyeceklerini milletimize anlatacaklarını dile getirsinler, ama birbirimizi kırmayalım, birbirimizi üzmeyelim, hakaret ve tahkir yerine güzel sözlerle birbirimize hitap edelim. 1 Kasım seçimleri şimdiden milletimize hayırlı olsun.

Sunduğumuz seçim beyannamesi, masa başında, dar katılımla hazırlanmış bir beyanname değil; milletin katılımıyla geniş bir konsensus ve mutabakatla hazırlanmış bir beyannamedir. Bugün, milletimizin huzuruna yine Türkiye'nin sesi olarak çıkmış bulunuyoruz. AK Parti, bütün unsurları, bütün birikim ve kararlılığıyla 1 Kasım'a hazırdır, yola çıkmaya hazırdır.

Milletimizle el ele, gönül gönüle 13 yılın atılımlarını daha ileri seviyelere taşıyacağız. 13 yılın kazanımlarının heba olup gitmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kaosa, krize, kriz çıkarmak isteyenlere hiçbir suretle geçit vermeyeceğiz.

AK Parti'nin seçim beyannamesini açıklayacağı toplantıda, Davutoğlu beklenirken, seçimde kullanılacak şarkılar da birbiri ardına çalındı. Ancak delegeler ve partililer salonda kendilerine ayrılan yerleri alırken, daha önce AK Parti'nin resmi seçim şarkısı olarak çalınan "Hadi Bismillah" şarkısının hiç çalınmaması dikkat çekti.

"Hadi Bismillah" şarkısı ve sloganı, CHP'li Mahmut Tanal'ın başvurusu üzerine, Yüksek Seçim Kurulu tarafından, "dini öğelerin seçim kampanyalarında kullanılmasının mümkün olmadığı gerekçesi" yasaklanmıştı.
Beyannamenin açıklandığı toplantı salonunda da "Hadi Bismillah" sloganının kullanılmaması dikkat çekti.

Ancak sloganın resmen şarkı ya da pankartlarda kullanılmamasına rağmen, AK Partili siyasetçiler konuşmalarında bunu kullanmaya devam ediyorlar.

"BİZ TÜRKİYE'YİZ..."

AK Parti'nin salonda çalınan seçim şarkıları arasında öne çıkanlardan biri "Biz Türkiye'yiz, Yeni Türkiye" oldu. Bir başka seçim şarkısında ise, seçmenler "büyük oyunu bozmaya" davet edildi. Şarkının sözleri şöyle"Tırnakla kuyu kazmaya, Büyük oyunu bozmaya, yeniden tarih yazmaya, söyle var mısın?"
Tanıtılan diğer seçim şarkısında ise, hem cihana, hem vatana selam mesajı yer aldı. Şarkıda, "Yedi iklim dört bucağa, vatana selam, cihana selam. Afrika'dan Asya'ya, Avrupa'ya vatana selam" sözleri nakarat olarak kullanıldı.

ARINÇ ERKENDEN GELDİ, BABACAN İLE ŞİMŞEK SOHBET ETTİ

AK Parti'nin kurucu üyelerinden, ancak 1 Kasım seçimlerinde adaylık başvurusunda bulunmayıp, aday olmayan Bülent Arınç, salona en erken gelen isimlerden oldu.
Arınç, AK Parti'nin daha önce düzenlediği aday tanıtım toplantısına ise katılmamıştı. AK Parti beyanname tanıtım toplantısında, partinin ekonomisine yön veren isimler, Ali Babacan ile Mehmet Şimşek de ayaküstü sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim