• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partide Hocacı-Reisçi ayrımına cevap!
2015-09-21 20:55:02

AK Parti'de 'Hocacı-Reisçi' ayrımına cevap!

AK Parti'de sık sık dile getirilen Hocacı-Reisçi tartışması devam ederken, Davutoğlu bu konuda ne dedi?Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu...
AK Parti'de sık sık dile getirilen Hocacı-Reisçi tartışması devam ederken, Davutoğlu bu konuda ne dedi?

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ShowTV'de yayınlanan programda Erdoğan ile aralarında olduğu iddia edilen ekip tartışması ve Erdoğan ile arasındaki ilişkiyi anlattı.

"Sayın Cumhurbaşkanı, benim devlet yönetiminde yönlendirilen bir siyaset adamı olmadığımı, olamayacağımı da çok iyi bilir, en iyi bilen kişidir. Böyle bir şey de zaten teklif etmez. Beni tanıyanlar nasıl böyle şeyleri bana yakıştırır diye çoğu zaman sitem de ediyorum"

Cumhurbaşkanı-Başbakan ilişkisi sorulunca şunları söyledi:

"Türkiye'de kurumsal olarak yönetilmesi en zor ilişkiyi yürütüyoruz. Çünkü 12 Eylül Anayasası yürütme erkinin başındaki Başbakan ile Cumhurbaşkanlığı makamı arasında bir denge gözetti. Cumhurbaşkanı-Başbakan ilişkileri kolay yürüyen ilişkiler değildir. Bunu da en iyi bilen kişi Sayın Erdoğan'dır. Hem bizim kurucu genel başkanımız, hem de halk tarafından seçilen bir Cumhurbaşkanı. Zorluklarla karşılaşıyoruz, farklı kanaatlerimiz oluyor ama en başta saydığım iki ilişki üzerinde yürütüyoruz. Bazen farklı kanaatler beyan edilebilir. Olmalı da bunlar. Önemli olan şahsi itilaflar olmaması. Hocacı, Reisçi tabirleri tamamen üretilmiş şeylerdir. Ben hiçbir zaman siyasete böyle bakmadım. Bana ekibi yok eleştirisi yapıldı. Ben Hocacı-Reisçi yok diyorum. Bütün AK Parti benim ekibim. Ben böyle bakıyorum. Ekipçilik yapmak, partiyi fraksiyonlara böler." 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim