• İstanbul4 °C
  • Ankara-1 °C
  • İzmir8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akdeniz Bölgesinden kurultay çağrılarına itiraz
2015-11-11 15:55:04

Akdeniz Bölgesi'nden kurultay çağrılarına itiraz

CHP’de, 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından son günlerde yoğunlaşarak artan kurultay çağrılarına, Akdeniz Bölgesi’nin 6 ilinin milletvekilinden...
CHP’de, 1 Kasım seçim sonuçlarının ardından son günlerde yoğunlaşarak artan kurultay çağrılarına, Akdeniz Bölgesi’nin 6 ilinin milletvekilinden itiraz geldi.

CHP’nin Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan, Antalya Milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın ve Devrim Gök, Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Hatay Milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal ve Birol Ertem ile Isparta Milletvekili İrfan Bakır, ortak bir açıklamanın altına imza attı.

1 Kasım Genel Seçimleri'nin ardından Türkiye'nin CHP'ye olan ihtiyacının daha da arttığı ifade edilen açıklamada, “AKP, halkın işsizlik, yoksulluk ve adalet gibi temel sorunlarını unutturmaya çalışmakta, seçim vaatlerini gerçekleştirmek yerine halkı hiç ilgilendirmeyen Başkanlık Sistemi'ni dayatmaktadır. Önümüzdeki zorlu dönemde güçlü bir CHP'nin olması halkın umutlarını diri tutacak ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacaktır” denildi.

CHP'nin güçlenmesinin yolunun, sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak kongre ve kurultaylardan geçtiğine dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Seçimlerin sonuçlarını değerlendirmek, geleceğe yönelik politikalar geliştirmek ve kadrolarını yenilemek üzere partimizin 35. Olağan Kurultay takvimi işlemektedir. Olağan kurultayımızın iki ay içinde yapılması planlanmışken, bugünlerde olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın partimize ve ülkemize bir yarar sağlamayacağı kanısındayız. Bu bağlamda biz aşağıda isimleri bulunan Akdeniz Bölgesi Milletvekilleri, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim