• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alaattin Çakıcı, savcılıkta ifade verdi
2015-11-11 23:55:03

Alaattin Çakıcı, savcılıkta ifade verdi

Hükümlü olarak Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan Alaattin Çakıcı, savcılıkta ifade verdi.Çakıcı, jandarma kontrolünde hükümlü...
Hükümlü olarak Edirne F Tipi Cezaevi'nde bulunan Alaattin Çakıcı, savcılıkta ifade verdi.

Çakıcı, jandarma kontrolünde hükümlü olarak bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden, Edirne Adliyesi'ne getirildi. Çakıcı'nın, Cumhuriyet savcılığınca ifadesine başvuruldu.

Alaattin Çakıcı'nın avukatı Sadettin Köse, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin Edirne F Tipi Cezaevi'nde kendisine gerçekleştirilen saldırı girişimi ve bunun sonucunda meydana gelen yaralamalarla ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nda şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini söyledi.

Çakıcı'nın ifadesinde olayı tüm ayrıntılarıyla anlattığını ifade eden Köse, "Müvekkilim, kendisine yönelik bu saldırı girişiminin arkasında kimlerin olduğunu, bunu kendisine kimin yaptığının ortaya çıkartılmasını istemektedir" diye konuştu.

Köse, müvekkilinin aynı zamanda 17, 19 ve 20 Ekim'de yaptığı basın açıklamalarına ilişkin de şüpheli sıfatıyla da ifade verdiğini belirtti.

Avukat Sadettin Köse, Çakıcı'nın ifadesinde "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı aziz Türk milletinin ve Alaattin Çakıcı'nın namusudur. Cumhurbaşkanlığı makamına asla hakaret etmem. Cumhurbaşkanlığı makamı için Allah bana ölümü nasip etsin" dediğini kaydetti.

Köse, Çakıcı'nın, kaldığı tüm cezaevlerinde müdürlerin kendisine sıkıntı çektirilmesi için baskı gördüklerini söylediklerini anlattığını dile getirdi.

Basın açıklamasında Çakıcı'nın yakınları da yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim