• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankarada ölenlerin sayısı 99
2015-10-15 04:55:03

Ankara'da ölenlerin sayısı 99

Ahmet Davutoğlu Ankara'daki katliamda hayatını kaybedenlerin sayısını 99 olarak belirtti.Davutoğlu, "99 acı kaybımız var. 94'ü teslim edildi. 4'ü Türkiye...
Ahmet Davutoğlu Ankara'daki katliamda hayatını kaybedenlerin sayısını 99 olarak belirtti.

Davutoğlu, "99 acı kaybımız var. 94'ü teslim edildi. 4'ü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak hasebiyle ailelerine haber edildi. Bugün herhalde bu saatlerde teslim edilmiştir belki de. Bir tanesi de Filistinli olduğu için, Filistin'den ailesinin gelip almasını bekliyoruz" dedi.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Show TV'de açıklamalarda bulundu. Sorumsuzca devleti 'katil' diye suçlayan, halkı devlete karşı tahrik eden ve uluslararası basına çıkıp 'Bunu devlet yaptı' diyecek kadar seviyeyi düşüren bir siyasi parti eş başkanı olabilir. Bunlara dikkat etmesi lazım halkımızın. Özellikle de orada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarının karşı karşıya kaldığımız tablonun, tam da bu dikkatleri dağıtmak isteyen çevrelerin işine yarayacak şekilde seyretmesi konusunda da dikkatli olmalarını rica ederim.

 

"SANAL MEDYA İLETİŞİMLERİ TEKTİK EDİLDİ"

 

(Ankara'daki terör saldırısı) Bir taraftan orada ceset parçaları diğer taraftan bu süreç içinde bütün sanal medya iletişimleri tetkik edildi. Yatay yani değişik örgüt telsiz konuşmalarından, Twitter üzerindeki paslaşmalardan tetkik edildi ve bazı Twitter hesaplarında çok ilginç bulgulara rastlandı. İşte 'Ankara'da bomba patlayacak', 'şöyle olacak', 'Suruç versiyon iki olacak' diye bir şey var, 'Suruç'un ikinci versiyonu'. Şimdi bunların bir kısmı, kimliği tespit edilmesi zor şeylerdi yani bir paravan isim. Bunun için Twitter hesabı, şeyine başvuruldu ve IP adresleri alındı. Onun üzerinde çalışıldı ve bu isimlerden iki tanesi, şu anda gözaltına alınan, PKK'yla irtibatlı, geçmişte PKK'yla bazı iltisakları olmuş ve bazı eylemlere katılmış kişiler ve onların networküne bakıldığında da yine şimdi soruşturmanın gizliliği, selameti açısından detaya girmeyeceğim şekilde Türkiye'de sansasyonel bazı işlere imza atmış bazı isimlerle olan irtibatları var.

 

Tek başına AK Parti'nin iktidar olmasından tedirgin olan, tek başına AK Parti'nin iktidar olması suretiyle Türkiye'de tekrar istikrar döneminin başlayacak olmasından ve Türkiye'nin herhangi bir kaotik süreç yaşamadan istikrarla kalkınmasını devam edecek olmasından kimler rahatsızsa bu saldırı (Ankara'daki terör saldırısı) onları memnun etmiştir. Yapmıştır demiyorum, yapan çevreleri çıkaracağız ama onları memnun etmiştir.

 

99 ACI KAYBIMIZ VAR

 

(Ankara'daki terör saldırısı) 99 acı kaybımız var. 94'ü teslim edildi. 4'ü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak hasebiyle ailelerine haber edildi. Bugün herhalde bu saatlerde teslim edilmiştir belki de. Bir tanesi de Filistinli olduğu için, Filistin'den ailesinin gelip almasını bekliyoruz. 99 vatandaşımızın kanını yerde bırakmayacağız, aktörleri ve piyonları mutlaka bulacağız ve hesabını da soracağız.

 

"İKİ POLİSİN SUÇU TESPİT EDİLDİ"

 

Sürüklenen cenaze görüntüleri... Bana ilk geldiği anda 'soruşturma başlatın' dedim. Video geldiği anda 'bunlarla ilgili her türlü işlemi yapacaksınız' dedim. Bakın biz hukuk devletiyiz. Nasıl vatandaşlarımız için hukuk geçerliyse bürokrasi için de geçerli, nasıl vatandaşlarımızı hemen suçlayamazsak bürokrasiyi de hemen suçlama kültürümüz olamaz. O eskidendi, hani Osmanlı'da bir yeniçeri ayağa kalkar bir-iki kelle vererek o yeniçeri teskin edilmeye çalışılırdı, hukuk devletinde bu olmaz. 'Aman halk talep ediyor' diye herhangi bir bürokratı cezalandırdığınız anda ondan sonra cesur kararlar alacak bürokrat bulamazsınız. Ama ne yapılır Alırsınız, incelersiniz, o zaman da bir karar verdiğinizde gereğini yaparsınız. İşte Cizre'de 2 polis, art niyetli olarak bunları yaptıkları, bu görüntüleri çektikleri, bu görüntüye sebebiyet verdikleri, sürükledikleri için görevden alındı. Bununla farkı şu, onların suçu tespit edildi ve hukuka sevk edilecekler.

 

YENİ GÜVENLİK KONSEPTİ

 

Başbakan Davutoğlu miting uygulamalarının yeni bir konsept ile değiştirileceğini belirterek, “Orada yapılan rutin bir uygulama ama ne eksik. Önleyici bir tedbir. Sizin bildiğiniz rutini terör örgütleri de bilir. O rutinin dışına çıkar ve eylemini yapar. O zaman rutin olmayacaksın. Bu yeni güvenlik konseptinde rutin uygulama istemiyorum. Şimdi onun talimatını verdim. Bunu yaptığımızda o mitinge gelen vatandaşlarımızın da yardımcı olması lazım. Vatandaşlar polisi hasım görürse, birlikte hem o polise hem göstericiye kasteden teröristi engellemek mümkün olmaz. 11 polis o gün linç edilmekten kurtuldu. Bunlar hareketli gruplar 8 bin kişinin olduğu yer miting meydanıdır. Orada insan araması yapılacak. Şimdi yapacağız. Ya da dedektör köpeklerin eşliğinde bomba araması, insanları tek tek sokamıyorsunuz tabii orada. Tabi burada vatandaşların ‘üzerimize köpek saldılar’ dememesi lazım. Göstericinin hakkı gösteri yapmak, polisin görevi de onları korumaktır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim