• İstanbul13 °C
  • Ankara13 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Doğandan Cumhurbaşkanı Erdoğana yanıt
2015-10-23 07:55:06

Aydın Doğan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hak-İş Genel Kurulu'ndaki Doğan Grubu'nu hedef alan sözlerine Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan yanıt geldi.Cumhurbaşkanı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hak-İş Genel Kurulu'ndaki Doğan Grubu'nu hedef alan sözlerine Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Hak-İş Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında yine Doğan Grubu'nu hedef alarak, "Hilton'da istediğini verseydik keyfin yerinde olacaktı. Ben Kasımpaşalıyım dediğim zaman bana cevap veriyor. 'Ben de Kelkitliyim' diyor. Kelkitli seninle yürümüyor, bizimle yürüyor" dedi.

Doğan Holding onursal başkanı Aydın Doğan, "Cumhurbaşkanı'nın bu açıklamalarını çok yadırgadığını belirterek, "Sayın Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde yapılan, televizyonlardan canlı yayınlanan şeffaf bir ihale sonucu Hilton'u 10 yıl önce aldım. Sonrasında da kendisinden Hilton'la ilgili özel hiçbir şey istemedim. Benim Hilton diye bir davam yoktur. Aldığımdan bu yana da tek bir çivi çakmadım, tek bir ağaç kesmedim. Kesmeyi de düşünmedim ve düşünmem" dedi.

Aydın Doğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kelkitli seninle yürümüyor, bizimle yürüyor" sözlerine de, "Sayın cumhurbaşkanı, memleketim Kelkit'te kendisine oy desteğinden bahsetmiş. Doğrudur. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kelkitliler kendisine yüksek oranda destek verdi. Sayın cumhurbaşkanı'nı kutlarım ve kelkitlilerin tercihine saygı duyarım. Ama bu konunun benim Kelkitli olmamla bir alakasını göremiyorum. Ben seçime mi katıldım? Ben sayın cumhurbaşkanı ile bir seçim yarışına mı girdim? Ben siyasetçi miyim? Bunlar siyasetçiler arasında konuşulacak konulardır" şeklinde yanıt verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim