• İstanbul8 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeliden kayyuma sert tepki: Çok edepsiz...
2015-10-28 18:55:02

Bahçeli'den kayyuma sert tepki: Çok edepsiz...

Devlet Bahçeli KANALTÜRK ve BUGÜN TV'nin yayınlarının kesilmesine 'Çok edepsiz bir hareket' diyerek tepki gösterdi.NTV canlı yayınında programında...
Devlet Bahçeli KANALTÜRK ve BUGÜN TV'nin yayınlarının kesilmesine 'Çok edepsiz bir hareket' diyerek tepki gösterdi.

NTV canlı yayınında programında gündeme dair soruları cevaplayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KANALTÜRK ve BUGÜN TV'nin yayınlarının kesilmesi ile alakalı olarak, "Konuya sayın başbakan müdahil olmalı, polis gücünü çekmeli, kayyumları kovmalı ve faaliyetlerinin devamını basın özgürlüğü çerçevesinde sürdürmelidir." sözlerine yer verdi.

 

İpek medyaya yapılan kayyum girişimini "edepsizlik" olarak nitelendiren Bahçeli, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

 

 

"Basın hürriyetini, özellikle anayasanın 30.maddesini açıkça çiğneyerek kayyum tayin ederek, istihdam oluşturan İpek Holding'in 22 kurumunu tamamen yok etmeyi hedeflemek seçime 3-5 gün kala medyanın varlığını ortadan kaldırabilecek davranışlarla polis gücüyle bir binayı basmak, bütün çalışanları tedirgin etmek çok edepsiz bir harekettir. Sayın başbakan cumhurbaşkanının saray örgütleri tarafından bunu yönlendiriyorsa müdahil olsun. Hala başbakanlık sorumluluğu sayın başbakandadır. Konuya sayın başbakan müdahil olmalı, polis gücünü çekmeli, kayyumları kovmalı ve faaliyetlerinin devamını basın özgürlüğü çerçevesinde sürdürmelidir. Bu tür davranışlar Türkiye'de kin ve nefret tohumları saçar. Bu akşam buna son vermeleri gerekir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim