• İstanbul19 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başsavcısından bunu yapanlara sert tepki
2015-09-26 09:55:04

Başsavcısı'ndan bunu yapanlara sert tepki

Natalya Poklonskaya, Kırım'a karşı başlatılan gıda ablukasına sert tepki gösterdi.Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Kırım’a karşı Ukraynalı...
Natalya Poklonskaya, Kırım'a karşı başlatılan gıda ablukasına sert tepki gösterdi.

Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Kırım’a karşı Ukraynalı faşist grupların başlattığı gıda ablukasına ateş püskürdü. Poklonskaya, abluka başlatanların girişimini ‘nafile çaba’ sözleriyle niteledi.

Russia Today’in haberine göre, aşırı sağcı grupların Batı ’nın çıkarı doğrultusunda hareket ettiğini söyleyen Poklonskaya, “Bu sözde abluka, uluslararası hukukun herhangi bir kuralına uymuyor. Ne var ki, bunun azmettiricileri bir şey inşa etmeyi planlamıyor, onlar yalnızca yok edebilir ve varoluşlarını meşrulaştırmaya ihtiyaçları var. Onlar, okyanus ötesi merkezli Batı ülkelerinin çıkarlarına göre hareket ediyor. Onlar, Kırım’la skoru eşitlemeye ve Rusya ’ya zarar vermeye çalıştıkları zaman , ipleri başkasının elinde olan kukla görevini görüyor” ifadesini kullandı.

Ukraynalı radikallerin Kırım’a gıda teslimatını engelleme girişiminin her açıdan başarısız olduğunu belirten Poklonskaya, Kırım sakinlerinin bu durumdan kaynaklı herhangi bir sıkıntı yaşamadığını vurguladı. 

Başını Sağ Sektör’ün çektiği faşist gruplar Kırım’a karşı başlattıkları gıda ablukası kapsamında yol kesip kamyonları durduruyor. Şu ana kadar 200 kamyonun durdurulduğu bildirildi. Radikal

 

 

Yerel Haber Kaynakları, HaberlerGazete Manşetleri

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim