• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Benim meydanlara inmem lazım
2015-09-14 09:55:04

"Benim meydanlara inmem lazım"

Yeni kongre yapan ve Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığa seçen AK Parti için şok bir iddia ortaya atıldı. Erdoğan'ın Davutoğlu için söylediği iddia...
Yeni kongre yapan ve Ahmet Davutoğlu'nun Genel Başkanlığa seçen AK Parti için şok bir iddia ortaya atıldı. Erdoğan'ın Davutoğlu için söylediği iddia edilen o sözler...?

Davutoğlu’nun reyting sıralamasını beğenmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “meydanlara inmeyin” tavsiyesinde bulunan danışman ve siyasetçilere tepki gösterdi. Erdoğan, “Ahmet Hoca’nın bazı televizyon programlarında ilk 100’e bile giremediğini hatırlatarak, “Bununla olmaz, benim meydanlara inmem lazım” dediği öğrenildi. AKP’nin seçim stratejisinin ayrıntıları şöyle:

Kongreye katılan delegelerin tüm oylarını alarak AKP Genel Başkanlığı’nı yeniden seçilen Ahmet Davutoğlu, AKP siyasetinin belirlendiği Çukurambar semtinde büyük bir itibar kaybına uğradı. Özellikle MKYK üyelerinin tamamının Saray’a yakın isimlerden oluşması Davutoğlu’nun, özgül ağırlığının daha da tartışılmasına yol açtı.

AKP kulislerinde ise, Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen sert diyaloğlar konuşuluyor. Bu diyalogların başında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında geçtiği iddia edilen MKYK üyelerine ilişkin konuşma geliyor.

AKP kaynaklarına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na MKYK üyelerini kendisine yakın isimlerden belirlemek istemesine sert tepki gösterdi. Ve bu tepkiyi, Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşmede de sert bir şekilde gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu görüşmede, Davutoğlu’na olan tepkisini, “İşi batırdın Ahmet Hoca. Beceremedin. Tablo ortada” gibi sözler sözlerle ortaya koyduğu öğrenildi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP yönetiminin, meydanlara inme konusunda da karşı karşıya geldiği ortaya çıktı. Yine AKP yöneticilerinden edinilen bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı AKP’li yöneticiler, Cumhurbaşkanını meydanlardan çekmenin yolunu arıyor.

Ancak doğrudan kimse, “Sayın Cumhurbaşkanım meydanlara inmeyin” talebinde bulunamıyor. Bu konudaki talepler, daha çok danışmanlar üzerinden ve anketçiler aracılığı ile iletiliyor.

Kongre öncesinde de aynı konu yeniden açıldı. Bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan, danışmanlarına Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun reytinlerini göstererek, “Bakın bazı programları ilk 100’e bile girememiş. Bununla olmaz. Sadece Ahmet Hoca ile olmaz. Benim meydanlara inmeme gerekiyor” dediği, bildirildi. Bu sözler üzerine, bir daha kimse, “meydanlara inme” konusunu açmadı.

Kaynak: Taraf - HÜSEYİN ÖZAY

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim