• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beraber hareket etme zamanı
2015-09-05 11:50:02

'Beraber hareket etme zamanı'

"4 yıldır Suriye içinde güvenli bölgeye ihtiyaç olduğu konusunda dünya liderlerini ikna etmeye çalışıyoruz."Ahmet Davutoğlu, Bodrum'da cansız bedeni...
"4 yıldır Suriye içinde güvenli bölgeye ihtiyaç olduğu konusunda dünya liderlerini ikna etmeye çalışıyoruz."

Ahmet Davutoğlu, Bodrum'da cansız bedeni kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan'ı hatırlatarak, dünya liderlerine mülteci sorununu çözmek için harekete geçme çağrısında bulundu:

 

Jeopolitik gerilimler ekonomik ve siyasi sorunlar çıkartıyor ama daha çok insani sorunlar çıkartıyor. Eminim hepiniz Aylan bebeğin cansız bedenini görmüşsünüzdür. O cansız beden hepimiz için bir uyarı sinyali. Eğer Suriyeli çocuklar evlerinde güvende değilse bizim çocuklarımız da Paris, Londra ya da New York'ta güvende olmayacak.

 

TERÖR MAĞDURLARI

 

Bu çocuklar nerede doğacaklarına kendileri karar vermiyor. Verdiğimiz yanlış kararlar onların geleceklerini şekillendiriyor. Son 4 yıldır Türkiye olarak Suriye'de insani krize dair sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Milyonlarca mülteci, milyonlarca çocuk, baskıcı bir rejimin ve terör örgütlerinin mağduru. 1,7 milyon Suriyeli mülteci ve yaklaşık 200 bin Iraklıyı kabul etmiş bir ülkenin ve milletin Başbakan'ı olmaktan gurur duyuyorum.

 

HEPİMİZ İÇİN BİR SINAV

 

Tüm dünya liderlerine, tüm sorumlu aydınlara, iş dünyasına ve şu anda tatil yerlerinde çok rahat bir şekilde tatil yapanlara sesleniyorum: Lütfen mültecileri düşünün. Sadece Suriyelileri değil Afrika'dan ve diğer ülkelerden gelen mültecileri düşünün. Omuz omuza hareket etmeliyiz insanlık için. Bu tarihi dönüm noktası, hepimiz için bir sınav olacak, sınanacağız.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim