• İstanbul27 °C
  • Ankara28 °C
  • İzmir29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bıçak kemiğe dayanmıştır...
2015-09-07 15:15:01

"Bıçak kemiğe dayanmıştır..."

Gazeteciler Cemiyetinden Dağlıca açıklamasında Başkan Nazmi Bilgin: Ulusça endişe ve üzüntü içerisindeyiz Bilgin: Ulusça endişe ve üzüntü içerisindeyiz Gazeteciler...
Gazeteciler Cemiyetinden Dağlıca açıklamasında Başkan Nazmi Bilgin: Ulusça endişe ve üzüntü içerisindeyiz

 

Bilgin: Ulusça endişe ve üzüntü içerisindeyiz

 

Gazeteciler Cemiyeti Bakanı Nazmi Bilgin Dağlıca bölgesinde bölücü örgüt saldırısında çok sayıda şehit ve yaralı asker olduğu yönündeki henüz teyit edilmemiş bilgilerin tüm ulusu endişeye ve üzüntüye boğduğunu söyledi.

Türkiye’nin ulusu ve toprağıyla bölünmez bütünlüğü için hayatlarını feda eden Mehmetçiklerimize şükran, gazilere minnet duyulduğunu kaydeden Bilgin, “Bıçak kemiğe dayanmıştır. Devletin, hükümetin ve öncelikle kahraman ordumuzun bölücü örgütün gerek şehir merkezlerindeki yapılanmasının gerekse yurt içi ve dışı dağlardaki varlığının yok edilmesi için her türlü tedbiri alacağından eminiz. Bu melanet sona erdirilmeli, Türkiye huzura tekrar kavuşturulmalıdır,” dedi.

Gazeteciler Cemiyeti başkanı “açılım” döneminde bölücü örgütün silah, mühimmat takviyesi ve yeni eleman devşirmesine göz yumulduğu izleniminin yanlış olduğuna inanmak istediğini ancak gelişmelerin bu menfur durumu doğrular nitelikte olmasından büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Bölgenin zor fiziki ve iklim şartları nedeniyle sağlıklı bilgi almanın zorluğuna rağmen Genelkurmay Başkanlığı’ndan bir an önce durumla ilgili ayrıntılı ve tatmin edici açıklama beklendiğini kaydeden Bilgin bu acı olay üzerinden polemik yapılmaması; olay bahane edilerek taşkınlıklara sebebiyet verilmemesi çağrısında bulundu. Bilgin “Bölücü örgütün böyle eylemlerle toplumda nifak, infial yaratmayı amaçladığının unutulmamasında yarar vardır” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim