• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor
2015-10-14 09:55:07

"Bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu:"Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam...
Başbakan Ahmet Davutoğlu:"Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Ayrıca saldırıyla ilgili diğer bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul'da katıldığı Küresel Göç Forumu'nda basın mensuplarının Ankara saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Davutoğlu, soruşturmaya ilişkin şunları söyledi:

"Bu örgüt bağlantılarının ulaşabileceği noktalar neresiyse oraya kadar da araştırmalarımızı sürdüreceğiz. Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Ayrıca saldırıyla ilgili diğer bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor. Bir kez daha söylüyorum, kim ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun , bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz. Bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenleri cezalandıracağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Öte yandan, idari soruşturmada da bazı ön araştırmalar yapıldı. Olayın gelişim seyri içinde herhangi bir zaaf söz konusu olduysa detaylıca incelenecek, inceleniyor. Bu çerçevede de soruşturmanın selameti bağlamında da Ankara Emniyet Müdürü, Ankara İstihbarat Şube Müdürü ve Ankara Güvenlik Şube Müdürü dün gece açığa alınmıştır. Türkiye bir demokratik hukuk devletidir ve demokratik hukuk kuralları içinde hem hukuki hem de idari soruşturma sürdürülecektir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim