• İstanbul24 °C
  • Ankara17 °C
  • İzmir26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP Gençlik Kolları: “Özgür basın susturulamaz”
2015-09-08 23:45:02

CHP Gençlik Kolları: “Özgür basın susturulamaz”

CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, “Özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla Hürriyet’e yapılan saldırıyı protesto etti.CHP Gençlik Kolları genel...
CHP Ankara Gençlik Kolları üyeleri, “Özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla Hürriyet’e yapılan saldırıyı protesto etti.

CHP Gençlik Kolları genel başkanı İrfan İnanç Yıldız, yaşanan sürecin, Ak Parti’nin düşünce ve ifade özgürlüğüne hiçbir tahammülünün kalmadığının örneği olduğunu söyledi. Yıldız, “Bir gazetenin bayrağını alıp yakmak ne kadar aşağılık bir harekettir. Ne acıdır ki bunu yapan ve organize eden, kışkırtan AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı’dır. Dönüp baktığınızda ise kendisi medya ve iletişim bölümünden mezundur. ‘1 Kasım’da sonuç ne olursa olsun seni başkan yaptıracağız’ sözleri, bize yıllarca söylediğiniz vandal ve terörist kelimelerinin sizlerde olan işaretidir. Bu kışkırtıcı tavrınız karşısında her zaman CHP Gençlik Kolları dimdik duracaktır” diye konuştu.  

 

CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Umut Erarslan ise Hürriyet’e yapılan saldırının kimler tarafından yapıldığını bildiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: 
 “Dün Suruç’ta, Gezi’de düğmeye basan o el, çok daha öncesinde aydınlarımızdan Uğur Mumcu’yu, Bahriye Üçok’u, Ahmet Taner Kışlalı’yı ve özgür medyada muhalif olan aydınlarımızı katleden elin aynı olduğunu biliyoruz. Bir ülkede demokrasiden söz etmemizin olmazsa olmazı özgür basındır. Dün Hürriyet’e yapılan saldırı özgür basının susturulmasıdır. Hürriyet’e yapılan saldırı tek başına Hürriyet’e değil bugünün iktidarına karşı olan tüm güçlere yapılmıştır. Hürriyet Gazetesi yalnız değildir, yapılan saldırıyı kınıyoruz. Bugün ileri demokrasi isteyenler, önce demokrasiyi kendileri sindirmelidir. Bir ülkede özgür basın susarsa herkes susar. Demokrasiye gerçekten inananların özgür basını sonuna kadar savunması, onların binalarını işgal etmek, kapılarını kırmak, bayraklarını sökmek yerine bugün sokağa çıkıp o gazeteleri okuyup aydınlanmaları gerekiyor.” Hürriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim