• İstanbul24 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu da erken seçim istiyor
2015-08-15 12:55:22

Davutoğlu da erken seçim istiyor

Hakan Albayrak'tan ezberleri bozan bir açıklama geldi.Hakan Albayrak'ın, Davutoğlu'nun gerçek niyeti ile ilgili tespitleri:Davutoğlu doğru olanı yaptıBiz...
Hakan Albayrak'tan ezberleri bozan bir açıklama geldi.

Hakan Albayrak'ın, Davutoğlu'nun gerçek niyeti ile ilgili tespitleri:

Davutoğlu doğru olanı yaptı

Biz koalisyon istemiyoruz. Erken seçim istiyoruz. AK Parti’nin erken seçimde oylarını arttırıp yeniden tek başına iktidara geleceğini umuyoruz.

Umduğumuzu bulamayabiliriz. AK Parti yüzde 41’de kalabilir veya oylarını arttırsa bile tek başına iktidar için gereken milletvekili sayısına ulaşamayabilir. Oy kaybetmesi de mümkün. Bu ihtimallerin hepsini hesaba katıyoruz ve diyoruz ki, AK Parti kendine ve dolayısıyla Türkiye’ye bir şans daha tanısın, gene olmazsa koalisyonu ondan sonra düşünsün.

Bu fikirde olmamız, CHP ile koalisyon görüşmeleri yürüten AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na cephe almamızı gerektirir mi? “Reisçi / Hocacı” ayrımı yapan fanatiklerden ve bu ayrışmayı kışkırtan fitnecilerden olmadığımıza göre, hayır, gerektirmez. Erdoğan tekrar seçim istiyormuş, Davutoğlu ise kendi siyasi kariyeri için koalisyondan yanaymış; öyleyse vurulsunmuş Davutoğlu’na! Öyle yağma yok. Biz o dolmuşa binmeyiz.

Davutoğlu’nun seçim ve koalisyon konusunda bizden farklı düşünmediğine eminiz (Farklı düşünse de bunda bir art niyet aramayız). CHP ile görüşmeleri buna rağmen başlatmasını, AK Parti’nin fevri hareket eden sorumsuz bir siyasi parti olduğu algısına yol açmama, öte yandan memleketteki kutuplaşma havasını mümkün mertebe dağıtma niyetine bağlıyoruz. Bunlarla beraber ‘Kim bilir, belki hiç beklemediğimiz bir ışık yanar’ diye düşünmüş olması da mümkün.

Neticede iyi oldu, hayırlara vesile oldu bu görüşmeler. İçinden geçtiğimiz şu zorlu günlerde CHP’nin terör cephesiyle beraber AK Parti’ye ve Türkiye’ye yüklenmesine mani oldu. Davutoğlu’nun “Cumhurbaşkanı’nın şahsı ve konumu müzakere konusu olamaz” diye kestirip atması ve bu tutumundan hiçbir kayıt ve şart altında vazgeçmeyeceğini net bir şekilde ortaya koyması sayesinde, CHP’nin Erdoğan konusundaki ‘yüksek gerilimi’ epey irtifa kaybetti.

 AK Partililer ve CHP’liler arasında memleketin huzuru yolunda çok işe yarayacağını umabileceğimiz bir ünsiyet oluştu. Allah’ın inayetiyle Davutoğlu’nun iyi niyetine, sabrına ve siyasi zekâsına borçlu olduğumuz bu güzel şeyler yokmuş gibi davranarak Davutoğlu’nu neredeyse davayı satmakla suçlayanlar kabalık, şuursuzluk ve şükürsüzlük ediyorlar

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim