• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu: Silahları magmaya kadar gömün
2015-09-24 06:00:03

Davutoğlu: "Silahları magmaya kadar gömün"

Davutoğlu, "Silahları gömün. Değil toprak altına, magmaya kadar gömün" dedi.AK Parti'nin "Haydi Bismillah" adlı seçim şarkısına yasakHaydi Bismillah...
Davutoğlu, "Silahları gömün. Değil toprak altına, magmaya kadar gömün" dedi.

AK Parti'nin "Haydi Bismillah" adlı seçim şarkısına yasak

Haydi Bismillah tartışması

'Haydi Bismillah' kelimesinden de rahatsız olanların olduğunu ifade eden Davutoğlu,  şöyle konuştu: "Haydi Bismillah'tan rahatsız olanlar var. Biz, son dönemde CHP'nin ideolojik bir takım tavırlardan uzaklaşıp, milletin inancıyla, diniyle daha az uğraştığı gibi kanaatine sahip olmaya başlamıştı kamuoyu. Bir CHP milletveki bizim 'Haydi Bismillah' şarkımızdan rahatsız olup, bismillah kelimesi geçtiği için YSK'ya müracaat edip, şarkımızı yasaklatmak için karar aldırtmaya çalıştı ve kararda bugün çıktı. Allah aşkına ister inansın, ister inanmasın, Türkiye'de 'haydi bismillah' demek, bismillah herkesin dilinde olan bir kelimedir. Bismillah demeden bir iş olur mu? Bismillah demeden biz sanki bir adım atar mıyız.

Sanki bir şarkıda bismillah kelimesi geçti diye o şarkı yasaklanıyorsa, bunun içinde CHP devreye girmişse, bu bizim gönlümüzdeki, yüreğimizdeki, dilimizdeki bismillahı söylememize engel olabilir mi? İşte söylüyorum haydi bismillah. Biz yola çıkarken bismillah deriz, nefes alırken bismillah deriz, demediğimiz zaman huzursuz oluruz. Bereket olsun diye bismillah deriz. Selam verirken selamünaleyküm deriz. Bunlar bu milletin mayısında. Bunların üzerinden ideolojik kavga yapmaya kalkanlar, milletle kavga yapar. Milletle kavga yapana da, millet prim vermez.

Biz, hem bu kültürleri yaşatacağız, hem de çağdaş bir devlet olmanın gereği olarak insan hak ve özgürlüklerini hukuk devleti kurallarını, istisnasız, kesintisiz olarak mutlak bir şekilde bu ülkede egemen kılacağız. Bizim bu anlamda yolumuz; bismillah diye yola çıkan, evladını bismillah diye cepheye gönderen annelerin dilindeki o bismillahı bugünlere taşımaktır. Bismillah diye konuşmaya başlayan ilim adamlarının, bismillah diye ilk kaşığı sofrada helal lokma niyetiyle aile içinde sallayan bütün aile fertlerinin dilindeki bu bismillahı kimse silemez."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim