• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlundan kanlı saldırı ile ilgili flaş açıklama!
2015-10-12 09:00:02

Davutoğlu'ndan kanlı saldırı ile ilgili flaş açıklama!

Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında Ankara'daki kanlı saldırı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyorDemokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Seçim...
Başbakan Ahmet Davutoğlu canlı yayında Ankara'daki kanlı saldırı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuyor

Demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Seçim sonuçlarını etkileme çabasıdır. Seçime gölge düşürme çabasıdır. Bu dönemde küçük siyasi hesaplar yapılmamalı.

 

Bu saldırı Türkiye'yi Suriye yapmaz. Gelişmiş ülkelerde de terör tehdidi var. Bu saldırı NewYork'ta Madrid'de Londra'da olduğu gibi gelişmiş bir ülkeye yapılan saldırıdır.

 

Türkiye olarak canlı bombalarla çok tanıştık.

 

İlk önce yapmamız gereken birinci aşamada  yaraları sarmaktır. ikinci aşama güvenlik ihmali var mı araştırmaktır. Zaaf ve ihtimal varsa gerekeli adımlar atılır.

 

TÜRKİ'YENİN YÜKSELEN İTİBARI TEHDİT OLARAK GÖRÜLÜYOR

 

Orada bulunan vatandaşlarımız hangi siyasi yaklaşımda olursa olsunlar hepsi bizim aziz vatandaşlarımızdır. Bugünler biraz zor günlerdir. Zor günlerden geçen milletler olgunlaşır ve geleceğe ortak kader perspektifinden bakarlar. Suriye, Irak, Mısır birçok ülkede büyük krizler Yunanistan'da olduğu gibi ekonomik kriz ama Türkiye itibarını koruyor. Türkiye'nin bu yükselen itibarı tehdit olarak görülüyor.

 

Ülkemizi halkımızı ve demokrasimizi korumamız gerek. Seçime yönelik ifadeler kullanılmamalı kullananlar kaybederler. Geleceğe yönelik benzer olayların yaşanmaması için çalışmalar yapılması gerek. Kısa sürede 56 ambülans alana girdi seri şekilde yaralılar hastaneye sevk edildi. Yaklaşık 1,5 saat sonra toplantı yapıldı. Öncelikli olarak ilk gündemimiz yaralıların tedavisi ve acil durumda yapılması gereken her şey yapıldı. Müfettişler görevlendirildi soruşturma devam ediyor.

 

''OLAYDAN ÖNCE İSTANBUL'DA CANLI BOMBA YAKALANDI''

 

3-4 gün önce İstanbul'da canlı bomba hazırlığı içinde olan birinin yakalandığını kimse bilmiyor. Yine Ankara'da bir üst düzey bürokrasiye saldırı anlamında bir canlı bomba eyleminin gece yakalanarak durdurulduğunu kimse bilmiyor. Bu 3 örgüt de bizim için potansiyel suç odağı olarak görülüyor. Canlı bombaların oraya nasıl geldiği belirlendi.

 

BİR İSME ÇOK YAKLAŞTIK

 

Son derece başarılı bir terör operasyonu yönetiliyor. Bir isme çok yaklaşıldı. DEAŞ'ın en önemli bağlantıları tutuklandı. Türkiye'de intihar eylemi yapabilecek kişilerin belli bir listesi şeyi dahi var. Çok dikkatli titiz yürütülmesi gereken bir mücadele zor bir mücadele özellikle bu günlerde zor. Aynı anda cumartesi pazar onlarca miting onlarda vilayette yapılıyor. Bin kişinin yürüdüğü kişinin içerisinde bir tek kişi miting meydanına gelmedikçe Ankara Garı'nda toplanmayı engellemek lazım. Orada toplanılacaksa orayı miting alanı görmek lazım. 8 bin kişinin içinde bir kişi girmiş oluyor canlı bomba olarak. Evinde yakalananları söylüyorum Ankara'da 04.30'da birisi yakalandı.''

 

 

SALDIRIYI IŞİD Mİ YAPTI?

 

Bir uyuyan hücre varsa bir yerde bunların hepsini toplayın bir yere atın hiç kimse görmesin diyemezsiniz. Hukukla davranmak durumundayız. Sürekli takibat altında tutmak zorunda kalıyorsunuz. Uyuyan hücreler kendilerini saklayabiliyorlar. Sakalını kesiyor hayat tarzını değiştiriyor. DAEŞ, DHKP-C ve PKK'yı takip ediyoruz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim