• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlunun balkon konuşması
2015-11-01 22:55:07

Davutoğlu'nun balkon konuşması

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşması.AK Parti yüzde 49.36'lık oy oranıyla tek başına iktidarı elde etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu,...
AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşması.

AK Parti yüzde 49.36'lık oy oranıyla tek başına iktidarı elde etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'dan Ankara'ya geldi. Davutoğlu, Esenboğa Havalimanı'ndan balkon konuşması yapmak üzere AK Parti Genel Merkezi'ne hareket etti. Başbakan Davutoğlu, özel uçakla Konya'dan Ankara'ya geldi. Esenboğa Havalimanı'nda vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılanan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile beraber vatandaşları selamladı.

Havalimanında seçim otobüsü üzerinden kısa bir teşekkür konuşması yapan Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezine geçti. Davutoğlu tarihi zaferin ardından balkon konuşması yapıyor. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Kardeşlerim 81 vilayetimizde coşku ile demokrasi bayramı yapan kardeşlerim Allah'ın selamı üzerinize selam olsun Türkiye'nin genel merkezinden her vatandaşıma selamlarımızı saygılarımızı sunuyoruz. Kurucu Genel Başkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi şölenine çevirdiği bu balkondan sizlere hitap etmekten gurur duyuyorum. İstanbul'a Diyarbakır'a İzmir'e Adana'ya 81 vilayetimize selam olsun. Selçuklu başkentinden cumhuriyet başkentine geldik. Hazreti Mevlana'dan selam getirdik. Yürekleri burada olan dünyanın her yerinde bizleri izleyen gönüldaşlarımıza selam olsun. Kudüs'ten Bakü'ye Bağdat'tan Saraybosna'ya gözlerini Türkiye Cumhuriyeti'ne çeviren milyonlarca Türkiye sevdalısına selam olsun. Kaderini Türkiye kaderine bağlayan bir buçuk milyarlık İslam alemine selam olsun Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a bir kez daha selam ediyorum. Bu hareketin içinde bulunmuş bütün gönüldaşlarımıza bir kez daha selam ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum tercihleri ne olursa olsun bütün vatandaşlarımız vakur bir şekilde destan yazdı.

Her iki vatandaştan birinin oylarını alarak AK Parti'ye tek başına iş başına dediniz. Hiç vakit kaybetmeden seherle birlikte iş başına. Değerli vatandaşlarım Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra bir dizi komplonun hedefi haline geldi. Biz 7 Haziran akşamı buradaydık 7 Haziran akşamı bu balkondan dedik ki bizim milletin iradesine saygımız sonsuzdur. Bir an bile Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız. Sözümüzü tuttuk mu? Çok şükürler olsun ki sandıkların açıldığı ilk dakikalardan itibaren kaygıların yerini özgüven almıştır. Türkiye gelecek hedeflerine odaklanmalıdır. Bizim büyük hedeflerimiz var gece gündüz çalışacağız. Türkiye konuşmuş dünya duymuştur. Şefkat ve sevgiden bir adım geri gidilmeyecektir. Herkesin hukuku mutlak suretle korunacaktır. Türkiye daha güzel daha muktedir daha güçlü olacaktır.

Türkiye'yi her türlü kutuplaşma gerilimden çıkaracağız. Bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar AK Parti'ye oy veren herkese bir kez daha diyorum coşku sizin hakkınız ama coşkuyu vakarla yaşayacaksınız. Bugün milletimiz kazanmıştır demokrasimiz kazanmıştır. Verdikleri mesaj önümüzdeki dört yılda yönetime yansıyacaktır.

Bugünün kazananı yoksullar mazlumlar kısık seslilerdir. Bugün sandıktan çıkan demokrasi be huzurun zaferidir. Bugün sadece AK Parti değil bütün Türkiye kazanmıştır. Geleceğimiz kazanmıştır. Her türlü kutuplaşmaya son noktayı koymuş bütün soru işaretlerini bir oyla sona erdirmiştir. Hiç merak etmeyin biz mesajınızı aldık 7 Haziran ve bugün söylemek istediğini anladık. 78 milyonun başbakanı olarak hitap ediyorum. Siyasi görüşleri etnik kökenleri ne olursa olsun omuzlarımıza aldığımız sorumluluğu biran bile yere bırakmadan yerine getireceğiz. Sevgi çınarları büyüteceğiz. 78 milyonu kardeş kılacağız.

Bütün vatandaşlarımızın düşünce ve fikir özgürlüğü teminat altındaır. Kardeşliği güçlendirme ve terörle mücadeleden bir an bile ayrılmayacağız.

Sağlıklı bir seçim sistemi için Meclise giren bütün partilere sivil bir anaysa yapmak için beraber ele ele verme çağrısı yapıyorum. Allah'tan başka zafer sahibi yoktur. Fani olduğumuzu ve arkamızda sadece eserleri bırakacağımızın farkındayız. Bu ak davayı kibirle kirletmedik ve bunların bu kapıdan girmesine izin vermeyeceğiz. Kampanya süresince istemeden de olsa gücendirdiğmiz kardeşimiz varsa haklarını helal etsin. Bütün ak kadrolara selamlarımı gönderiyorum. Seçim süresi boyunca milletvekili adaylarımıza teşekkür ediyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim