• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demirtaş: PKKnın amasız silahlı eylemeleri bırakmalı
2015-08-22 12:25:03

Demirtaş: PKK'nın "ama"sız silahlı eylemeleri bırakmalı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan kritik bir açıklama geldi.Selahattin Demirtaş İzmir'de İzmir basınının ve televizyonlarının temsilcileriyle...
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan kritik bir açıklama geldi.

Selahattin Demirtaş İzmir'de İzmir basınının ve televizyonlarının temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaştekrarlanacak seçimde Ak Parti'nin birinci çıkamayabileceğini öne sürdü. Demirtaş "Erken yada tekrar seçimlerde AKP'ye oy verenlerin büyük kısmı, barış kardeşlik cephesinde yerini alacaktır" dedi. Silahların susmasını isteyen Demirtaş, "İzmir'den çağrı yapmak istiyorum. Ölümlerin durması lazım. PKK'nın "ama"sız olarak silahlı eylemelerini, durdurması lazım. Silahın demokrasi mücadelesi açısından mazareti yoktur. AKP'nin hatalarını suçlarını, askeri ve polisi öldürerek sorulmaz" dedi. Demirtaş, 7 Haziran'ı değerlendirirken de "HDP yüzde 13 oy aldı ama yüzde 50'den fazla sempati aldı" dedi.

PKK'YA 'AMA'SIZ ÇAĞRI

Silahların susması çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş , “Anneler ağlamasın bundan kıymetli söz yoktur. Kürt, Türk, asker, gerilla, polis daha fazla ölmeden önce bunu ancaksız, amasız kurmalıyız. Sözümüz buydu önce ölümler, durdurulmalı. Yarını değil, seçime kadar değil, şu anda İzmir'den çağrı yapmak istiyorum. Ölümlerin durması lazım. PKK'nın amasız olarak silahlı eylemelerini, durdurması lazım. Silahın demokrasi mücadelesi açısından mazareti yoktur" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim