• İstanbul13 °C
  • Ankara11 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Bahçelinin kalma stratejisi tutacak mı?
2015-11-08 11:55:04

Devlet Bahçeli'nin 'kalma' stratejisi tutacak mı?

MHP’de, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve ekibi şimdi de ‘kurultay’ mücadelesiyle karşı karşıya kaldı.1 Kasım seçimlerindeki başarısızlığın faturasının...
MHP’de, Genel Başkan Devlet Bahçeli ve ekibi şimdi de ‘kurultay’ mücadelesiyle karşı karşıya kaldı.

1 Kasım seçimlerindeki başarısızlığın faturasının kime kesileceği henüz belli olmayan MHP'de çalışmalar devam ediyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli muhaliflere ve tabana vereceği mesaj üzerinde çalışıyor. Muhaliflerinden iki kişiyi yönetime alma niyeti olduğu ve tabana da değişim yapılmak istendiği mesajı vermek üzerinde çalıştığı iddiası ortaya atıldı. 

7 Haziran’dan bu yana “Hayır”cı olmadığını anlatmaya çalışan Bahçeli, şimdi de tabanına ‘başarısızlığın sorumlusu’ olmadığını anlatmaya çalışıyor.

14 Kasım’da merkez yürütme kurulunu (MYK), 15 Kasım’da da il başkanlarını toplayacak olan Bahçeli’nin, parti içi muhalefete karşı son taktikler üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Parti kulislerinde, Bahçeli’nin değişim taleplerini karşılamak ve muhalefet hareketini bölmek için MYK ve başkanlık divanında değişiklik yapıp birkaç muhalif ismi yönetime alabileceği konuşuluyor.

Bu çerçevede ilk etapta, Başbakan Davutoğlu’nun seçim kabinesi davetini geri çeviren ve istifa eden Ahmet Kenan Tanrıkulu ile AK Parti’ye geçen Tuğrul Türkeş’ten boşalan 2 genel başkan yardımcılığı koltuğuna, yeni isimlerin getirilmesi bekleniyor.

Bu isimlerin, muhalefet içindeki olası adaylar içinden seçileceği ifade ediliyor. Yönetimde, başka değişiklikler de yapılacağı kaydediliyor. Başkanlık divanında, milletvekili olarak sandıktan çıkamayan isimlerin değişmesi yüksek olasılık olarak değerlendiriliyor. Genel merkez böylece tabana, “Gerekli yenilenme ve değişim gerçekleşti” mesajını vermeyi hedefliyor. Haberturk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim