• İstanbul27 °C
  • Ankara24 °C
  • İzmir28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dijital sistem geliştirenler DERNEK kurdu
2015-11-13 09:55:02

Dijital sistem geliştirenler DERNEK kurdu

Dijital sistem geliştirenler DSDER çatısı altında toplandıDijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren firmalar, Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği-DSDER’in...
Dijital sistem geliştirenler DSDER çatısı altında toplandı

Dijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren firmalar, Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği-DSDER’in çatısı altında toplandı. ASTEL, FİTS İstanbul, PROKARE, SMG Multimedya, Sistem 9 Medya, SOLOSİS ile Zuhal Müzik gibi sektörün öncü firma sahiplerinin girişimiyle kurulan derneğin açılış ve tanıtım toplantısı, 11 Kasım 2015 tarihinde Wyndham Grand Hotel Levent’te gerçekleştirildi.

 

 

 

Sanatçı Volkan Severcan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını DSDER Başkanı Kaan Akın yaptı. Derneği sektörün güçlü, güvenilir, objektif ve etik ilkelere dayalı profesyonel bir sivil toplum kuruluşu haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Akın, dijital sistem geliştiricilerinin tümünü ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edeceklerini belirtti.

 

 

 

DSDER’in ilgili sektörler nezdinde bilgi ve deneyimlerinin paylaşılacağı canlı bir platform işlevi göreceğini vurgulayan Akın, “Ülkemizi dünya dijital sistemler pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Üyelerimizin uluslararası rekabet şartlarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli teknik bilgi ve altyapı çalışmalarını da yürüteceğiz.Dijital alanda hizmet ve ürün geliştirenlerin tümünü aramızda görmek istiyoruz” dedi.

 

 

 

Açılış toplantısında dijital medya ve reklamcılık alanında dünyaca üne sahip, Prestonwood Trail Holdings LLC’nin kurucusu Stephen Nesbit, dünyada dijital medya sektörü hakkında bir sunum yaptı. Kendi şirketi G2 Danışmanlık’ı kuran Türk Philips eski genel müdürü Atilla Tüfekçi yılların deneyiminden süzdüklerini katılımcılarla paylaşırken, GfK Türkiye Perakende Panel Araştırmaları Genel Müdürü Mete Uslukılınç ise sunumunda sektördeki mevcut durum ve beklentileri anlattı.

 

 

 

Son yıllarda Türkiye’de çeşitli şirketlere yaptığı ortaklıklarla gündeme gelen ünlü fon kuruluşu NBK Capital Partners’ten İrtek Uraz’ın “Yatırım Fonlarının Dijital Sektöre Bakışı” başlıkla sunumu ilgiyle dinlendi. Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin toplantısı, katılımcıların konuşmacılara yönelttiği yoğun sorulara verilen yanıtların ardından son buldu.

 

 

DSDER Kurucu Üyeleri ve Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 

ADI-SOYADI

 

GÖREVİ

 

FİRMASI

 

S.KAAN AKIN

 

BAŞKAN

 

SİSTEM 9 MEDYA

 

KEREM KÖFTEOĞLU

 

GENEL SEKRETER

 

GAZETECİ

 

GÜL GÜRER ALİMGİL

 

SAYMAN

 

SMG MULTİMEDİA

 

M. METE ÖZKAN

 

ASİL ÜYE

 

PROKARE

 

M.TUĞBERK BÜYÜKBAY

 

ASİL ÜYE

 

ASTEL

 

MORİS ALHALE

 

ASİL ÜYE

 

SMG MULTİMEDİA

 

ALP DOMAÇ

 

ASİL ÜYE

 

SOLOSİS

 

ÜNAL SONDEMİR

 

ASİL ÜYE

 

FİTS İSTANBUL

 

SERKAN POLAT

 

ASİL ÜYE

 

SMG MULTİMEDİA

 

ALİ ŞİMŞEKER

 

ASİL ÜYE

 

ZUHAL MÜZİK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim