• İstanbul8 °C
  • Ankara4 °C
  • İzmir11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dışişleri Bakanı düşürülen İHA açıklaması
2015-10-16 13:55:02

Dışişleri Bakanı düşürülen İHA açıklaması

Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu ve Hükümet sözcüsü Kurtulmuş'tan açıklama geldi.Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu'ndan düşürülen İHA hakkında açıklama Dışişleri...
Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu ve Hükümet sözcüsü Kurtulmuş'tan açıklama geldi.

Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu'ndan düşürülen İHA hakkında açıklama

 

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, "İnsansız hava aracı sınırın 3 kilometre içerisinde vuruldu. Kime ait olduğu henüz belirlenmedi. Kime ait olduğunu belirleyince açıklayacağız" dedi.

 

Sinirlioğlu gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda ayrıca şunları söyledi:

 

(Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlal etmesi) Ruslar birkaç kez özür dilediler, istemeden olduğunu söylediler. Bir daha olmaması için tedbirler aldıklarını söylediler. Bir çalışma grubu kurulmadı aramızda"

 

"(AB'nin Türkiye'ye 3 milyar avro yardım teklifi iddiası) Suriyeli mülteciler için verilecek olan miktar Türkiye'ye ihdas edilen fonlardan olmayacak. Daha önce önerdikleri gibi önemsiz bir miktarda olmayacak. AB'nin taşın altına elimizi koyduk diyebileceği bir rakam olacak."

 

HÜKÜMETTEN AÇIKLAMA

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Kurtulmuş Suriye sınırında hava aracının düşürülmesiyle ilgili, "Değerli arkadaşlar bizim de konuyla ilgili bildiğimiz kamuoyuyla paylaşıldığı kadardır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin biliyorsunuz Türkiye'nin sınırlarıyla ilgili angajman kuralları var. Bu kurallar ihlal edildiğinde, o kuralları ihlal edenler önce uyarılır, arkasından bu uyarılara uyulmadığı takdirde yani sınır terk edilmediği takdirde angajman kurallarının gereği yerine getirilir. Elimizdeki bilgi milliyeti bilinmeyen bir hava aracının bu anlamda angajman kuralları gereği düşürüldüğüdür. Önümüzdeki dakikalarda, önümüzdeki saatlerde Türk Silahlı Kuvvetleri mesele aydınlandıkça gerekli açıklamayı yapacaktır" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim