• İstanbul19 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğlence sektörü için fuarların en neşelisi
2015-08-28 16:20:02

Eğlence sektörü için fuarların en neşelisi

12 Milyar Dolar’lık Eğlence Sektörü İçin Fuarların En NeşelisiTürkiye’nin ilk eğlence fuarı ATRAX, 4’ncü yılında uluslararası organizasyon olarak...
12 Milyar Dolar’lık Eğlence Sektörü İçin Fuarların En Neşelisi

Türkiye’nin ilk eğlence fuarı ATRAX, 4’ncü yılında uluslararası organizasyon olarak büyümeye devam ediyor. Türkiye eğlence sektöründe 12 milyar dolara ulaşarak dünyada en hızlı büyüyen 9 ülke arasında yer alıyor. Uluslararası düzeyde birçok katılımcıyı İstanbul’da ağırlamaya hazırlanan ATRAX 2015, Türkiye’nin yanı sıra büyük eğlence projelerinin uygulandığı Ortadoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinden sektör profesyonellerine ve yatırımcılarına yol gösterecek bir platform olacak ve yeni işbirliklerine ortam sağlayacak.

 

Dünya’da eğlence sektörünün yeme-içme dahil büyüklüğü 1,9 trilyon dolara ulaşırken Türkiye’de ise bu pazarın büyüklüğü 12 milyar dolara yükseldi. Türkiye’nin 2017 yılında toplam büyüklüğünün 17,5 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2015, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

 

30 ülkeden 195 katılımcı yer aldı

 

Uluslararası düzeyde birçok katılımcıyı İstanbul’da ağırlayacak olan ATRAX 2015, Türkiye’nin yanı sıra büyük eğlence projelerinin uygulandığı Ortadoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkelerinden sektör profesyonellerine ve yatırımcılarına yol gösterecek bir platform olacak ve yeni işbirliklerine ortam sağlayacak. ATRAX 2014, geçen yıl üçüncü kez düzenlenmesine rağmen toplam 30 ülkeden 195 katılımcı firmayı İstanbul’da ağırlayarak sektörde önemli bir etki yarattı. Katılımcılara uluslararası boyutta yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunan ATRAX Fuarı’nı 8 bin 650 sektör profesyoneli ziyaret etti. Bu yıl iki salon ve fuaye ile birlikte 3 bölümden oluşan ATRAX 2015 geniş bir alana sahip olacak.

 

Event profesyonelleri ilk kez bir araya gelecek

 

Türkiye’nin ilk eğlence fuarı ATRAX, 4. yılında uluslararası organizasyon olarak büyümeye devam ediyor.ATRAX ’da sergilenirken, festival, konser, parti, show, sahne sanatları eğlence etkinlik organizasyonu sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşlar yine ATRAX çatısı altında sektör profesyonelleri ile bu önemli ticaret platformda bir araya gelecek.

 

Tema park eğlence çeşitliliğini artıracak

 

Şehir ve çevresinde yaşayan her yaştaki insanın yaşam kalitesini arttıracak eğlence, dinlence ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi hizmetler sunmak isteyen belediyeler son dönemlerde rekreasyon başlığı altında içinde tema park, spor alanları, çocuk oyun grupları, parklar, müze, hobi bahçeleri, etkinlik ve festival alanları, buz pisti olan çok geniş eğlence ve dinlence alanları oluşturmaya başladı. Hem büyük illerde hem de ilçelerdeki bu hızlı dönüşüm Türkiye’de eğlence-etkinlik, park-rekreasyon sektörünü tetiklemeye devam ediyor. Türkiye’deki oteller, daha fazla müşteri ağırlamak ve müşteri sadakati yaratmak için eğlence çeşitliliğini arttırmaya başladı. Barındırdıkları su parkları ve su oyun gruplarını, animasyon malzemelerini sürekli yenileyen oteller şimdi daha farklı eğlence arayışına girmeye başladılar. Rixos Hotel yeni inşa ettiği otel ile birlikte çok büyük bir tema park projesini hayata geçirerek eğlence çeşitliliği konusunda atağa geçti.

 

Toplu konut projelerinde tema parklar artacak

 

Genç nüfusu giderek artan Türkiye’de toplu konut projeleri de giderek artıyor. Yeni toplu konut projeleri içerdikleri eğlence ve dinlence alanları ile farklılaşmaya çalışıyor. Tema İstanbul konut projesi kapsamında yapımı devam eden Tema World; Doğu, Batı kültürünü ve geçmiş zamanın İstanbul’unu sergileyen, 360 bin metrekare alanıyla Avrupa’nın en gözde eğlence parklarından biri olmayı hedefliyor. Önümüzdeki günlerde yeni toplu konut projelerine ait tema parkların hayata geçirilmesi bekleniyor.

 

TUREKS FUARCILIK HAKKINDA:

 

1994 yılından beri fuar organizasyonundan deneyimli ekibiyle, yurtiçinde uluslararası ölçekte fuarlar gerçekleştiren Tureks Uluslararası Fuarcılık, 2003 yılında kurulmuştur ve hizmet verdiği sektörlerde ülke ekonomisine katkı sağlayan etkili buluşmalara imza atmaktadır.

 

Türkiye ve Orta Doğu’da sektörel fuarlar organize eden Tureks, başarılı ve deneyimli organizasyon kadrosuyla alıcı ve satıcıları bir araya getirmekte, ulusal ve global ticarette fayda sağlama misyonunu yeni projeleri ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.

 

Tureks Uluslararası Fuarcılık, titiz ve kapsamlı çalışmalarıyla sektörlerin üreticisi ve tüketicisinin yanı sıra akademik ve kamusal alandan profesyonellerin de bir araya gelmesini sağlayarak önemli iş bağlantılarına aracı olmaktadır.

 

Fuarcılık alanında verdiği hizmette her zaman en iyiyi hedefleyen, uzman ekibinin başarı ve memnuniyet odaklı anlayışıyla hareket eden Tureks Uluslararası Fuarcılık, ülkesine katkı sağlayan, hizmet verdiği sektörlere değer katan global bir fuar şirketi olma yolunda ilerlemektedir.

 

ATRAX HAKKINDA:

 

Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX, eğlence endüstrisi alanında büyük projelerin uygulandığı Türkiye ve komşu ülkelerin ilk ve tek ihtisas fuarı olma özelliğini taşıyor. Her yıl giderek büyüyen bir iş hacmine sahip olan eğlence sektöründe fuar boşluğunu dolduran ATRAX, bu yıl da dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda katılımcı ve ziyaretçiyi İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor.

 

ATRAX, başarı ile sonuçlanan ilk üç yılın ardından dördüncü yılında, daha büyük uluslararası bir organizasyonla, eğlence endüstrisinde son yenilikleri, teknolojileri, ürün ve projeleri, sektör profesyonelleri ve yatırımcıları ile buluşturmaya devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim