• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Enerjisa Avantajları
20 Eylül 2017 Çarşamba 13:29

Enerjisa Avantajları

Elektrik olmadan ne üretim ne de sosyal yaşantımızdaki faaliyetlerimizi yürütemeyiz. Bu nedenle de her alanda elektrik enerjisinden en uygun ve avantajlı fiyatlarla yararlanmak isteriz.

Günümüz üretiminin ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte enerjilere duyulan ihtiyaç da oldukça artmıştır. Bu enerjilerden özellikle her alanda faaliyet gösteren ve olmazsa olmazlardan olan elektrik, gerek evlerimizde, sokaklarda veya birçok işletme ve kuruluşun ana kaynağıdır. Çünkü elektrik olmadan ne üretim ne de sosyal yaşantımızdaki faaliyetlerimizi yürütemeyiz. Bu nedenle de her alanda elektrik enerjisinden en uygun ve avantajlı fiyatlarla yararlanmak isteriz. Siz de evinizde, işyerlerinizde, işletmelerinizde veya diğer alanlarda elektrik enerjisini ekonomik olarak tüketmek istiyorsanız enerjisa avantajlarından yararlanabilirsiniz. Peki, bu avantajlar nelerdir ve nasıl yararlanabilirim? Diye düşünüyorsanız sizlere bilgi verebilir ve biraz da olsa bu konuda aydınlanmanızı sağlayabiliriz. Öncelikle enerjisa 14 ilde ve Başkent, Ayedaş ve Toroslar olmak üzere 3 dağıtım bölgesinde faaliyet göstermektedir. Örneğin; yeni bir eve taşınacaksınız ve yeni bir abonelik oluşturacaksanız eski evinizin elektrik faturasını ilgili birime götürerek abonelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra abonelik yaptırmak istediğiniz yerde mevcut abonelik bulunuyorsa ve kiracı iseniz ev sahibinizin kimlik numarası ile açma kapama işlemlerinizi bulunulan merkezlerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Evinizi taşırken elektrik aboneliğinizi de kolayca taşıyarak abonelik işlemlerinizi oldukça kolay hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer vaktiniz kısıtlı ve işlemlerinizi de daha hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız enerjisanın online elektrik aboneliği hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Enerjisa aboneliğinin en avantajlı hizmetlerinden olan tarifelerinden de ayrıcalıksız yararlanabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Eğer aylık elektrik tüketiminiz 2400 KWH yani 82 TL üzerinde ise serbest tüketicilik avantaj ve fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Peki, serbest tüketicilik nedir? Serbest tüketicilik, enerji satın alırken bütçenize uygun olan fiyat alternatiflerinden yararlanmak ve bu sayede bağlı bulunduğunuz elektrik şirketinden enerji almak zorunda kalmamanızdır. Çünkü normalde nerede yaşıyorsanız oranın elektrik şirketinden mecburi olarak enerji almak zorundasınız. Bu durumda da belirlenen fiyatlar üzerinden faturanıza yansıtılanı ödemek zorunda kalırsınız. Serbest tüketici olduktan sonra belirttiğimiz üzere 82 TL’ nin üzerinde elektrik tüketiminiz mevcut ise uygulanan indirimlerden ve avantajlardan kolaylıkla yararlanabilir ve bunun yanı sıra istediğiniz zaman tedarikçinizi de değiştirebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim