• İstanbul12 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan Nobel adaylarını eleştirdi!
2015-10-16 11:55:02

Erdoğan Nobel adaylarını eleştirdi!

Erdoğan, G20 kapsamında düzenlenen W20 Zirvesi'nde konuştu.Türkiye'de 2.2 milyon Suriyeli'nin bulunduğuna işaret eden Erdoğan, Nobel adaylıkları ile ilgili...
Erdoğan, G20 kapsamında düzenlenen W20 Zirvesi'nde konuştu.

Türkiye'de 2.2 milyon Suriyeli'nin bulunduğuna işaret eden Erdoğan, Nobel adaylıkları ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Merkel'i eleştirisi sırasında Nobel'e adaylıktan bahseden Erdoğan, Nobel adaylıkları ile ilgili eleştirilerde bulundu. Erdoğan, sipariş üzerine Nobel ödülleri veriliyor, dedi.

Toplantıda gündeme ve dünyaya dair açıklamalarda bulunan Erdoğan şunları sözlerine ekledi.

Avrupa Birliği üyesi ülkeler içerisindeki pek çok ülke bizimle AB müktesabatı noktasında geri kalmış ülkeler. Ekonomik olarak da Kopenhag kriterleri açısından da ileriyiz.

TÜRKİYE'DE 2.2 MİLYON SURİYELİ VAR

Ne zaman ki o Aylan yavrumuz Bodrum sahillerine vurdu bunlar resim karelereni dergilerin başına işlemeye başladılar ne oluyor demeye başladılar. Türkiye’de sadece 2.2 milyon Suriyeli var. 300 bin Iraklı var. 2.5 milyon mülteciyi Türkiye kamplarında ağırlıyor. Bütün mali destek bizden.

ÇÜNKÜ NOBEL DE SİYASİ

"Dünyadan gelen destek 417 milyon dolar 8 milyar dolar harcadık. İlginç gelişmeler oluyor. Birileri mülteci kabülünde laf ediyor. 30 bin 40 bin alacağız diyor Nobel’e aday gösteriliyor ondan sonra… 2.5 milyon mülteci var bizde kimsenin umrunda değil. Çünkü Nobel’de siyasi… Dünyada bunlar da değişecek."

Kaynak: Hürriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim