• İstanbul19 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan TBMM açılışında konuştu
2015-10-01 13:55:03

Erdoğan TBMM açılışında konuştu

Erdoğan TBMM açılışında konuştuErdoğan yasama yılı açılış konuşması için TBMM’de kürsüye çıktı. Ancak HDP’li vekiller, kendilerini ‘terör...
Erdoğan TBMM açılışında konuştu

Erdoğan yasama yılı açılış konuşması için TBMM’de kürsüye çıktı. Ancak HDP’li vekiller, kendilerini ‘terör örgütü uzantısı‘ olarak tanımlayan ve hemen hemen her konuşmasında hedef gösteren Erdoğan’ı protesto ederek, genel kuruldan çıktı.

 

‘Erdoğan’ın fedaisi‘ AKP’li vekil Mehmet Metiner ise bu duruma anında Twitter üzerinden yanıt vererek, “Cumhurbaşkanımız TBMM Genel Kurulu’nda konuşuyor. HDP’liler salonu terkettiler. Kandil’e kadar yolunuz var” ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, konuşması sırasında Genel Kurulu terk eden HDP’li vekilleri eleştirerek, “Kürt ayrıdır, terörist ayrıdır” ifadesini kullandı.

 

Erdoğan’ın “Kürt kardeşlerime sesleniyorum” dediği sırada CHP sıralarından bir vekil, boş HDP sıralarını göstererek “Bakın Kürtler yok” dedi.

 

Erdoğan bunun üzerine “Bunlar Kürtlerin temsilcisi değildir” diyerek şöyle devam etti: “Terörist ayrı, Kürt ayrı. Mücadelemiz bir etnik kökenle değil terörledir, terör örgütüyledir, teröristledir. Terörden en büyük zararı gören yine Kürt kardeşlerimdir. Dağ taş demeden şu anda her tarafta operasyonlar devam edecektir. Kimi siyasiler, medya kuruluşları, hain ve harici odaklar terör örgütünü desteklese de mücadeleden taviz verilmeyecek.”

 

‘Terörü ve terör örgütünü destekleyen ülkelere‘ seslendiğini belirten Erdoğan, “Ne yaptığınızı çok iyi biliyoruz. Bu sizin de elinizi yakacaktır. DAİŞ, PKK, DHKP-C vesaire, adı ne olursa olsun sırf Türkiye’ye zarar veriyor diye terör örgütünü destekleyenler bilsinler, bu namlular ona dönecektir” ifadelerini kullandı.

 

Rahatsız mı oldun?

 

Bu sırada MHP sıralarından yükselen seslere de yanıt veren Erdoğan, “Siz bu kürsülerin acemisisiniz. Nerede hitap edilir öğreneceksiniz. Sayın Başkan, değerli milletvekilleri, teröristle mücadele, evet önemlidir ama yeterli değildir. Asıl olan terörle mücadeledir, bataklığı kurutmaktır” diye konuştu... 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim