• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğandan flaş açıklamalar
2015-09-24 06:55:04

Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da bayram namazı çıkışı soruları yanıtladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle; "Hepinizin...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da bayram namazı çıkışı soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

 

"Hepinizin bayramını kutluyorum. Tüm İslam alemine kardeşlik getirmesini diliyorum. Bir dayanışmanın başlangıcı olsun. Bu Kurban Bayramı'na çok sıkıntılı bir süreçte girmiş bulunuyoruz. 1 Kasım'da erken seçime gidecektir. Milletimiz ferasetini ortaya koyarak istikrara kavuşur.

 

Rusya ziyaretimiz Moskova Camii'yle alakakalıydı. Burada sayın Putin'in himayesi ve Diyanet İşleri Başkanlığmızın katısı oldu. Abbas'la görüşmemizde. Kudüs'te olan hadiseleri konuştuk .

 

Arından Putin'le dar kapsamlı bir konuşma yaptık. Suriye ve çevre ülkelerde yaşanan olayları konuştuk. Kudüs'te olan olayları masaya yatırdık.

 

Rusya'nın Suriye'ye bakışında bir netlik göremiyorum.  Dışişleri Bakanlarımızın yeni bir çalışma yapmasını söyledik.

 

Rusya, İran, ABD ve Türkiye'nin katılacağı bir çalışma yapalım. Burada Esed'siz bir süreç olmalı. Belki geçiş sürecinde Esed'le bir şeyler olabilir. 350 bin kişinin ölümüne sebebiyet veren birini kabul etmek mümkün değil.

 

Rusya ve İran'ın Esed'e verdiği destekler gizli değil. Dün yaptığımız görüşmede kendisine söyledim. Esed kendine butik bir Suriye kurmak istiyor. Şam , Hama ve Humus. Böyle bir yapı kurmak istiyor. Ülkedeki güçler buna ne kadar müsade edecek?

 

IŞİD ülkeyi yüzde 35 işgal etmiş durumda.

 

Biz Suriye'yi ortak olarak görüyoruz. Biz güvenli bölgeyi istiyoruz. 2 milyon mülteci var.

 

Bu insanların ülkelerine dönme talebi var.

 

Geçiş sürecinde Esedli bir çözüm olabillir. Ama suriyenin geleceğinde Esedin olması mümkün değil. Biz Suriye'de toprak bütünlüğünü savunuyoruz. En önemli talebimiz bir güvenli bölgedir.

 

YSK'NIN CİZRE KARARI

 

Taşımalı sistemle karıştırmayalım. Birleştirmedir. Sandıkaların birleştirilimesi konusunda alınmış bir karar. Bu farklı ilçe ve illerden de gelebilir.

 

ABD'YE PYD CEVABI

 

PYD ve YPG bunların hepsi terör örgütüdür, bize göre. Amerika, bu işte şu anda bedel ödemiyor, bedel ödeyen biziz ve PYD'nin yaptıklarını da YPG'nin yaptıklarını da bilen de biziz. Dolayısıyla bu yanlış bakışı, yanlış değerlendirmeyi herhalde tekrar değerlendireceklerdir diye düşünüyorum. Biz, DAİŞ'i de terör örgütü olarak görüyoruz, PYD'yi ve onun yanındaki bu tür kuruluşları, PKK yine aynı şekilde...

 

AB de PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmiştir. Biz terör örgütlerinin elinde onların silahını görünce rahatsız oluyoruz.Sanıyorum sayın Başbakan ABD'de ortaklarla görüşmeleri olacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim