• İstanbul18 °C
  • Ankara12 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Facebookun bu uyarısını dikkate alın!
2015-10-23 20:55:02

Facebook'un bu uyarısını dikkate alın!

Güvenlik konusunda çok kritik bir adım Facebook tarafından atıldı.Hakkınızda bilgi toplamak isteyenlerin hesabınızı ele geçirmek istemeleri halinde Facebook...
Güvenlik konusunda çok kritik bir adım Facebook tarafından atıldı.

Hakkınızda bilgi toplamak isteyenlerin hesabınızı ele geçirmek istemeleri halinde Facebook sizi uyaracak. Özellikle devlet kurumlarının ve gizli servislerin insanların hesaplarını izleyerek haklarında bilgi toplayabildikleri düşünüldüğünde çok önemli bir uyarı Facebook tarafından yapılacak. Facebook böyle durumlarda kullanıcılara “lütfen hesabının güvenliğini gözden geçir” mesajı yollayacak. Bu durumda sosyal paylaşım platformları arasında bir ilk olduğu için hem Facebook'un tercih edilme oranını arttıracak hem de kullanıcıları bir nebze de olsa rahatlatacak bir adım olarak değerlendirildi.

Dünyanın 1.5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya devi Facebook yeni bir düzenlemeyle kullanıcılarını rahatlatacağı benziyor. Facebook bu düzenlemeyle kullanıcıları “lütfen hesabının güvenliğini gözden geçir” şeklinde uyarı alırsanız hesabınızın ikinci kişi veya kurumlarca izlendiğini anlayabilirsiniz

Facebook’tan Alex Stamox yaptığı açıklama; ” Hesapların güvenliği için çeşitli adımlar attıklarını vurgularken izlenildiği düşülnülen hesapların sahiplerini bir mesajla uyarmanın üzerinde durduklarını”’ vurguladı.

Sosyal medya devi, “Facebook hesabının ve diğer online hesaplarının devlet destekli aktörler tarafından saldırı altında olduğuna inanıyoruz. Facebook girişindeki onayları aktif hale getirmen hesabına başkalarının erişimini engelleyecektir. hesabına yeni bir bilgisayar ya da cihazdan bağlanıldığında biz cep telefonuna bir güvenlik kodu göndereceğiz ve bu sayede hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Ayrıca diğer hesaplarınızın güvenliğini de gözden geçirmenizi tavsiye ederiz”  şeklinde kullanıcılarına uyarı mesajı gönderecek.

 

 

 

 

Anadolu Hattı, Maydanoz TV, Analiz Haber Yorum, Konya Haber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim