• İstanbul27 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fitchden seçim döngülü ekonomi yorumu
2015-08-28 14:00:03

Fitch'den seçim döngülü ekonomi yorumu

Fitch, kasım ayında tekrarlanacak seçimler nedeniyle uzayan seçim döngüsünün siyasi belirsizliği artırdığına vurgu yaptı.Kredi derecelendirme kuruluşu...
Fitch, kasım ayında tekrarlanacak seçimler nedeniyle uzayan seçim döngüsünün siyasi belirsizliği artırdığına vurgu yaptı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, kasım ayında tekrarlanacak seçimler nedeniyle uzayan seçim döngüsünün siyasi belirsizliği artırdığını belirtti.

 

Fitch yayımladığı kısa değerlendirmede, "Yeni seçim siyasi belirsizliği sona erdirmekten ziyade uzatabilir, Türkiye'nin izlediği politikaların iç ve dış alanda karşı karşıya olduğu

zorlukları artırabilir" dedi.

 

Ortaya çıkan siyasi belirsizliğin PKK ile yürütülen çözüm sürecinin sona ermesi ve Suriye'de askeri operasyonların başlamasıyla aynı döneme denk geldiğine dikkat çekilen değerlendirmede, "Türkiye içinde şiddet olaylarının hızlanması veya ülkenin uzun sürecek bölgesel bir çatışmanın içine çekilmesi halinde bu durum ülkenin risk profili için negatif olabilir" denildi.

 

Türkiye'yi yatırım yapılabilir en düşük seviye olan BBB- düzeyinde, "durağan" görünümle derecelendiren Fitch, daha önce ülke notu gözden geçirmesini 18 Eylül'de yayımlayabileceğini belirtmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim