• İstanbul20 °C
  • Ankara21 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gülerce’den Arınç’a tepki: Arınçsız AK Parti olur ama Erdoğansız olmaz
2015-09-14 10:55:02

Gülerce’den Arınç’a tepki: Arınç'sız AK Parti olur ama Erdoğan'sız olmaz

Hüseyin Gülerce, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çıkışına tepki gösterdi.Hüseyin Gülerce, “Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdir....
Hüseyin Gülerce, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çıkışına tepki gösterdi.

Hüseyin Gülerce, “Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdir. Şimdi Sayın Arınç alınmasın, dostum sevdiğim insan AK Parti Arınç’sız gider ama Erdoğan’sız gitmez” dedi.

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Ortak Akıl programının yorumcusu Hüseyin Gülerce, Arınç-Erdoğan gerilimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 17 Aralık sürecinde hükümetten yana tavır alan ve Zaman Gazetesi’nden ayrılan Gülerce, Arınç’a yüklendi.

İşte Gülerce’nin dünkü programda yaptığı açıklamalar:

AK PARTİ DEMEK SAYIN ERDOĞAN DEMEKTİR

“Burada şaşırtıcı olan şey doğrudan sayın cumhurbaşkanımız deyip sayın Erdoğan’ın şahsına yönelik bir çıkış var. Bu çok şaşırtıcı bir şey. Bence AK Parti tarihindeki en önemli olaydır. Sayın Davutoğlu’nun tavrı önemli. Objektif olunması lazım. Karşımızda tablo var. AK Parti demek sayın Recep Tayyip Erdoğan demektir. Türkiye’de merkez sağ partiler karizmatik liderlerle beraber yürümüşlerdir. Lider çekildiği zaman merkez sağ partiler bitmiştir.

AK PARTİ ARINÇ’SIZ GİDER AMA ERDOĞAN’SIZ GİTMEZ

28 Şubat sürecinden sonra Milli görüş içinde yenilikçi hareket çıktı. AK Parti kuruldu başındaki karizmatik lider. İstersen inkar et. Bunu CHP’liler de söylüyor MHP’liler de söylüyor. Parti genel başkanı başka şeydir karzmatik lider başka bir şeydir.

Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdir. Şimdi Sayın Arınç alınmasın, dostum sevdiğim insan AK Parti Arınç’sız gider ama Erdoğan’sız gitmez. Sayın Arınç bu üslubunu beyan ederken, çok eleştirdiği ekran önünde ifade etme meselesini kendisi de yapıyordu halkubi… Hem Sayın Erdoğan’a diyor ekran önünde ifade etme düşüncelerini. Hem de tırnak içinde en acımasız cümleleleri ekran önünde kurdu kendisi.

SİZ KİMİ SEVİNDİRDİNİZ?

Kendileri olmasa AK Parti gider. Siyasetten gider devam edemez. Erdoğan olmasa gider. AK Parti’yi ne sarsar? AK Parti’yi Erdoğan’ın yıpratılması sarsar. Sayın Arınç’ın bu konuşmasından sonra AK parti tabanında şaşkınlık var. Herhalde herkes gördü ki Arınç’ın bu çıkışı AK Parti muhaliflerinin ellerini ovuşturmalarına neden oldu. O halde sayın Arınç o zaman siz kimi sevindirdiniz? ”

Türkiye Gazetesi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim