• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haşim Kılıç Saraya komşu oluyor
2015-10-17 09:55:06

"Haşim Kılıç Saray'a komşu oluyor"

Haşim Kılıç'ın ismi Anayasa Mahkemesi Başkanlığından ayrıldıktan sonra çeşitli siyasi oluşumlarla da gündeme gelmiş olsa da şuan için herhangi...
Haşim Kılıç'ın ismi Anayasa Mahkemesi Başkanlığından ayrıldıktan sonra çeşitli siyasi oluşumlarla da gündeme gelmiş olsa da şuan için herhangi bir siyasi oluşumda yer alması beklenmiyor.

Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin'in yazdığına göre, Haşim Kılıç bir düşünce kuruluşu ile Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na komşu oluyor.

Haşim Kılıç’ın başkanlığında ‘think-thank’ gibi çalışacak bir yapılanmaya gidiliyor. İsmi Anayasa ve Adalet Platformu (AAP) olacak. Platformun merkezi de Beştepe olacak. Yani Saray'la komşu olacaklar.

İşte Ömer Şahin'in bugünkü yazısından ilgili bölüm;

Haşim Kılıç’ın ne yapacağını merak edenlere bir ‘haber’ vereyim. Siyaset kapısını açık tutsa da ne zaman gireceği meçhul lakin yakında yeni bir ‘oluşum’ ile kamuoyunun karşısına çıkıyor.

Haşim Kılıç’ın başkanlığında ‘think-thank’ gibi çalışacak bir yapılanmaya gidiliyor. İsmi Anayasa ve Adalet Platformu (AAP) olacak. Bu kuruluş ‘hukuk, demokrasi, insan hakları’ odaklı çalışmalar yapacak. Bu oluşum kadar seçilen ya da ‘denk gelen’ mekân, mesaj yüklü! AAP’nin merkezi Beştepe’de olacak. Yani, meşhur Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na komşu oluyor. Haşim Bey, Saray’ın ‘karşısında’ çalışmalarını sürdürecek"

"ŞU AN HERHANGİ BİR SİYASİ PROJE GÖZÜKMÜYOR"

Haşim Kılıç, söz konusu think-tank kuruluşu ve siyasi geleceğiyle ilgili dün gazetecilere şu açıklamayı yapmıştı:

“Ancak ben şu anda Anayasal Adalet Platformu adı altında ülkemize hizmet etmek üzere hukuksal sorunların, ülke meselelerini inceleyen, araştıran, analiz eden bir merkez oluşturmaya çalışıyoruz. Bundan sonra hizmeti o çatı altında yürütmeye çalışacağım. Şu an herhangi bir siyasi proje gözükmüyor. Siyasi rakip olarak ortada gözükmeyeceğim. Dün, benim bir siyasi partiye bayrak açtığım değerlendirmeleri yapıldı. Öyle bir kulvarda değil, platform içerisinde devam edeceğim.” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim