• İstanbul22 °C
  • Ankara18 °C
  • İzmir23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Herkes kaybediyor hortumcu kazanıyor
2015-10-25 11:55:03

'Herkes kaybediyor hortumcu kazanıyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğanşehir, Akçadağ ve Malatya’da seçmenlerine seslendi.Türkiye’de herkesin birbirine karşı kavgalı hale...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğanşehir, Akçadağ ve Malatya’da seçmenlerine seslendi.

Türkiye’de herkesin birbirine karşı kavgalı hale geldiğini, bunun sorumlusunun da AK Parti hükümeti olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"Saraya ipotekli"

 

"Eğer bir kişi, iradesini saraya ipotek etmişse o kişi asla Türkiye'yi yönetemez. 13 yıldır Türkiye'yi yönetiyorlar, sabah-akşam konuşuyorlar. 'Memlekette işsizlik var böyle çözeceğiz' diyorlar mı? Niye işsizlik var 13 yıldır? Onların çocuk-

larının hepsinin işi gücü var. Ama sizinkiler hep işsiz. Herkes kaybediyor sadece hortumcular kazanıyor. Ben bu düzeni bozacağım. TRT Davutoğlu’na 2.5 saat yayına çıkardığı halde bize 2.5 dakika bile ayrılmadı. Onların bir havuz medyası var A Haber diye. Haber gönderdim, 'Karşıma çıkacak gazetecileri siz belirleyin, ne kadar aleyhimde yazan varsa gelsin' dedim. 

Ancak cesaret edemediler. Çünkü onların bütün yalanlarını çıkaracağımı biliyorlar. Bakın hiçbir Allah'ın kulu 'Kılıçdaroğlu kul hakkı yedi' diyemez.

 

Türkiye'yi huzur içinde yaşanan bir ülke haline getirmek istiyoruz. Elimizi vicdanımıza koyarak sandığa gitmeliyiz. Bunlar 13 yılda 12 defa Mili Eğitim politikasını değiştirdi. Anneler çocuklarını artık hangi okula göndereceklerini, öğrenciler hangi dersi alacağını şaşırdı. Bu nasıl anlayış anlamak mümkün değil.

 

Gayrimilli eğitim

 

Milli Eğitim Bakanlığı gayri Milli Eğitim Bakanlığı haline geldi. Yol sizin oylarınızdan ve seçimizden geçiyor. Benim görevim sizlere doğruyu anlatmak." Onlar kendilerine sarayı, vatandaşına gecekonduyu bile layık görmüyor.

 

Ecevit geleneği

 

Sayın Ecevit’in geleneğinden geliyorum. Benim siyasetten bir beklentim yok. Kul hakkı yemedim Allah bundan sonra da yedirmesin. Ben isterim ki her evde tencere kaynasın her evde huzur bereket olsun. Eğer bunu yapamasak o zaman siyaseti niye yapıyoruz. Siyasetin amacı halka yalan söylemek, din üzerinden siyaset yapmak, etnik kimlik üzerinden siyaset yapmak değildir. Türkiye’nin huzuru için barış için çalışacağım. Kavgacı siyaseti bırakıyorum.”

 

Çaylar vatandaştan

 

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı eskiden belediye olan Polat Mahallesi’ne uğrayan Kılıçdaroğlu, burada vefat eden bir vatandaşın taziyesine katıldı. Vatandaşların daveti üzerine kahveye giren Kılıçdaroğlu, onlarla çay içip sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim