• İstanbul13 °C
  • Ankara13 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Işık: Eğer yabancı uydu olsaydı Kandil karartılacaktı
2015-10-01 06:00:03

Işık: ''Eğer yabancı uydu olsaydı Kandil karartılacaktı''

Bakan Fikri Işık: ''Eğer yabancı uydu olsaydı Kandil karartılacaktı. Göktürk-2 uydusu ile Kandil'i nokta atışıyla vuruyoruz.''Bilim, Sanayi ve Teknoloji...
Bakan Fikri Işık: ''Eğer yabancı uydu olsaydı Kandil karartılacaktı. Göktürk-2 uydusu ile Kandil'i nokta atışıyla vuruyoruz.''

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gaziosmanpaşa Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde yaptığı konuşmada, PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi. Bakan Işık, 35 yıllık mücadelede son 75 gün kadar sonuç alınan hiçbir dönem olmadığını söyledi. Işık ayrıca, Göktürk-2 uydusunun 2.5 gün arayla Kandil üzerine geldiğini ve oradaki fiziki değişim saptanarak nokta atış yapıldığını söyledi. Işık, terörle mücadeledeki adımları şu sözlerle aktardı.

 

ÇOK CİDDİ KORKUYORLAR
Şu son dönemde terörle mücadelede çok yoğun bir süreç yaşıyoruz ve şehitlerimiz var. Allah rahmet eylesin. Ama değerli arkadaşlar özellikle savunma sanayisinin, uzay sanayisinin bu araştırmalara son dönemde yaptığımız yatırımın şu son 75 günlük süreçte son derece önemli sonuçlarını aldık. 35 yıllık terörle mücadelede özellikle PKK terör örgütü ile mücadelede şu son 75 gün kadar sonuç aldığımız hiç bir dönem olmadı. Karşı karşıya gelmekte çok ciddi korkuyorlar.

GÖKTÜRK İLE NOKTA ATIŞI
Göktürk-2 uydumuz 2.5 günde bir Kandil'in üzerinden geçiyor. 2.5 gün içerisinde oradaki fiziki farklılaşmayı anında program belirliyor yerel istihbaratlar onun ne olduğunu tespit ediyor, bu bir mühimmat deposu mu, eğitim alanımı mı yoksa cephanelik mi neyse nedir diye ona göre oradaki hedefler nokta atışı ile vuruluyor.

* EĞER GÖKTÜRK OLMASAYDI: Eğer bu uyduyu kendi geliştirmeseydi başka bir ülkeden almış olsaydı çok büyük bir ihtimalle Kandil'in üzerine geldiği zaman uydu kararacaktı. Şimdi Allah'a şükürler olsun bunu biz kendimiz orada 2.5 günde bir her geçişte orada ne oluyor ne bitiyor görüyoruz. İnşallah şu anda çalışmalarını başlattık, metro altı çözünürlükte yeni bir uydu. Şu anda onun çalışmalarını yürütüyoruz.

BİN 300 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
O bölgedeki tüm hareketliliği insansız hava araçlarımızla tespit ediyoruz ve kendi akıllı mühimmatlarla, güdümlü mermilerle nokta atışı yaparak terörist hedefleri imha ediyoruz. Şu ana kadar bin 300'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi. 700-800 civarında yaralı var. 300'ün üzerinde teslim olan terörist var. İnşallah bu mücadeleyi kendi teknolojimizi kullanarak daha yoğun bir şekilde sürdüreceğiz.

MAĞARA TANIMIYORUZ
Artık nüfuz edici bombalarımızı kullanmaya başladık. Dünyanın en gelişmiş nüfuz edici bombasını Türkiye geliştiriyor. Artık mağara falan tanımıyoruz. Elbette şunu çok iyi biliyoruz öldürerek bu iş bitmez. Ama diz çöktürmeden bırakmayacağız. Silahlar tamamen bırakılana kadar bu mücadele sürecek.

 

sabah

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim