• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanlı saldırı dış basında nasıl görüldü?
2015-10-11 08:55:03

Kanlı saldırı dış basında nasıl görüldü?

İki ayrı canlı bombanın saldırısı sonucunda 95 kişi hayatını kaybetti, 246 kişi de yaralandı. Kanlı terör saldırısına uluslar arası medyada geniş...
İki ayrı canlı bombanın saldırısı sonucunda 95 kişi hayatını kaybetti, 246 kişi de yaralandı. Kanlı terör saldırısına uluslar arası medyada geniş yer verildi.

Kanlı saldırının faturası Türkiye'ye ağır oldu. 95 vatandaşını kaybeden Türkiye'ye ve saldırı haberi dünya basınında da yankılandı. 

Ankara'daki tren garı kavşağında yaşanan patlamalar dünya basınında ‘son dakika' olarak verildi. Uluslararası medya kanlı terör saldırısına geniş yer verdi.

Dün Ankara'da Sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen ‘Emek, barış, demokrasi' mitingi kana bulandı. İki ayrı canlı bombanın saldırısı sonucunda 95 kişi hayatını kaybetti, 246 kişi de yaralandı. Kanlı terör saldırısına uluslar arası medyada geniş yer verildi.

Independent gazetesi birinci sayfasını Ankara'daki saldırıya ayırdı. ‘Barış mitinginde cinayet' başlığını kullanan gazete saldırıda en az 95 kişinin hayatını kaybettiğini yazdı.

İspanyol El Pais gazetesi de birinci sayfasında yer verdiği saldırı için ‘Benzeri görülmemiş saldırı Türkiye'de tarihsel çatışma canlandırıyor' denildi.

New York Times gazetesi terör saldırısına birinci sayfasında yer verdi. Haberde, ‘Türk başkentinde barış mitinginde yaşanan patlamalarda çok sayıda kişi öldü' ifadeleri yer aldı.

 

İtalyan Corriere Della Sera gazetesi de saldırıya birinci sayfasında geniş yer verdi. Saldırıda 100 gencin öldüğünü başlığa çeken gazete, saldırının birçok şehirde protesto edildiğini yazdı.  

 

 

La Repubblica da geniş yer verdiği saldırı için ‘Barış eylemcilerin katli' başlığını kullandı.

zaman

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim