• İstanbul24 °C
  • Ankara16 °C
  • İzmir22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Karekodlu Çek” uygulaması başlıyor
2015-08-31 12:30:02

“Karekodlu Çek” uygulaması başlıyor

DenizBank, çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen Karekodlu Çek’i müşterilerinin hizmetine...
DenizBank, çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen Karekodlu Çek’i müşterilerinin hizmetine sunuyor.

DenizBank, bu kapsamda uygulamaya aldığı “Karekodlu Çek” hizmeti ile işletmelere çek işlemlerini daha güvenli ve şeffaf bir şekilde yapma imkânı sunuyor. Çek ticaretinde itibarın tesis edilmesinde önemli rol oynayan uygulama sayesinde çek hamilleri çek yaprağı üzerinde yer alan kare kodu, mobil telefonlardaki Findeks uygulaması ile okutarak keşideciye ait çek ödeme performansına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecek. Böylece tahsilatlar çok daha güvenli ve kontrollü bir yapıda gerçekleştirilirken, çek ödemeleri düzenli olan keşideciler de piyasada itibar ve güven unsuru oluşturacaklar.

“Uygulama ile çek kullanımı daha güvenli ve şeffaf hale geliyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçakşunları söyledi; “Finansal hayatta güven olgusu nefes almak kadar önemlidir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından geliştirilen Karekodlu Çek uygulaması karşılıksız çek endişesini ortadan kaldırırken, piyasadaki güvenilir oyuncuları birbirleri ile buluşturmayı hedefliyor. DenizBank olarak biz de piyasa dinamiklerine uygun bakış açımız ve yenilikçi yaklaşımımız ile müşterilerimize çeklerini talepleri doğrultusunda karekodlu olarak basma alternatifi sunuyoruz. Böylelikle piyasada güven yaratılmasına katkı sunmayı arzuluyoruz. Söz konusu uygulamanın şeffaf bir ticaret anlayışının yaygınlaşmasına ve ekonominin canlanmasına katkı sağlayacağını düşünüyorum.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim