• İstanbul19 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu: Türkiye Avrupanın toplama kampı olamaz
2015-10-26 06:55:02

Kılıçdaroğlu: ''Türkiye Avrupa'nın toplama kampı olamaz''

Miting için Malatya'ya giderken uçakta konuşan Kılıçdaroğlu, mülteci krizi hakkında Avrupa Birliği ile yürütülen görüşmeler için, "Türkiye Avrupa...
Miting için Malatya'ya giderken uçakta konuşan Kılıçdaroğlu, mülteci krizi hakkında Avrupa Birliği ile yürütülen görüşmeler için, "Türkiye Avrupa Birliği'nin toplama kampı olmamalı" uyarısında bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim turları kapsamında İstanbul'dan Malatya'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Kılıçdaroğlu'na, Avrupa Birliği ile mülteciler konusunda yürütülen müzakereler soruldu.

Kılıçdaroğlu , "Bırakın 3 milyar Euro'yu, AB ülkeleri 13 milyar Euro da verse, Türkiye toplama kampına dönüşmeyi kabul etmemeli. Biz bunu kabul edemeyiz" dedi. CHP lideri, "AB ülkeleri, biz parayı verelim, siz suriyelileri barındırın diyor. Bu kabul edilebilir değil. Ayrıca etik bir öneri de değil" dedi.

Suriyelilerin Türkiye'de kalış sürelerinin uzamasıyla ilgili endişelerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "3- 4 yıl sonra yer altı dünyası güçlenebilir. Uyuşturucu ticareti ve kullanımı yaygınlaşabilir. Sosyal dokumuz bozulabilir" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim