• İstanbul13 °C
  • Ankara13 °C
  • İzmir19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kimse kıskanmasın, gıbta etsinler
2015-11-03 13:00:03

'Kimse kıskanmasın, gıbta etsinler'

İstanbul'a gelen Ahmet Davutoğlu'nu kalabalık bir grup karşıladı.Atatürk Havalimanı'nda kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Bu seçimin...
İstanbul'a gelen Ahmet Davutoğlu'nu kalabalık bir grup karşıladı.

Atatürk Havalimanı'nda kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Bu seçimin mağlubu yoktur, hiç kimseyi dışlamadık, dışlamayacağız. Bu seçimin galibi vardır. Bu seçimin galibi, bütünüyle 78 milyon vatandaşımızdır, aziz milletimizdir, ülkemizdir, demokrasimizdir ve bu seçimlerin galibi AK Parti kadrolarının millet aşkıdır" dedi. 

Seçmenin, AK Parti'ye güvenini sandıkta gösterdiğine dikkati çeken Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Milletimiz, hamdolsun 3 Kasım 2002'de 1,5 yıllık bir partiye yüzde 34,5 bir oyla o zaman iktidarı, ilk iktidarı vermişti. Sonra oylarımız hep yükseldi. Nice seçimlerden hep başımız dik çıktık. Şimdi 14 yıl sonra tekrar 2011 oranlarına ulaşarak, dünya demokrasi tarihinde böyle bir şey yoktur, 14 yıl iktidardan sonra 13 yıl, tekrar bu sefer yüzde 49,5'la bize millet güvenini gösterdi.

 

Hiç kimsenin kalbini kırmadık, hiç kimseyi üzecek tek bir kelam etmedik. Hiç kimseye bu yenilgi dolayısıyla tepeden bakmadık. Bizim için iki grup vatandaşımız vardır; bugün AK Parti'ye oy verenler, yarın verecek olanlar."

 

AK Parti'ye, yorulmanın yakışmayacağını vurgulayan Davutoğlu, "Bırakın diğerleri yorulsun, bırakın onlar dinlensin, bırakın onlar kenara çekilsinler. Bize yorulmak yakışmaz, bize durmak yakışmaz, bize bir an dahi millet hizmetinden geri durmak yakışmaz" dedi.

 

Kalabalık "kıskananlar çatlasın" diye slogan atınca Davutoğlu araya girdi, "Öyle demeyelim de hiç kimse kıskanmasın, hiç kimse çatlamasın, gıbta etsinler." dedi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim