• İstanbul4 °C
  • Ankara-1 °C
  • İzmir8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kimse Yok Mu Derneğinden Kocaeli soruşturması açıklaması
2015-09-02 13:35:02

Kimse Yok Mu Derneği'nden "Kocaeli soruşturması" açıklaması

Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şubesine, Kocaeli Emniyeti'ne bağlı KOM ekipleri tarafından yapılan baskın dolayısıyla bir açıklama yapıldı.Kimse Yok Mu...
Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli Şubesine, Kocaeli Emniyeti'ne bağlı KOM ekipleri tarafından yapılan baskın dolayısıyla bir açıklama yapıldı.

Kimse Yok Mu Derneği tarafından yapılan açıklama şu şekilde: 

"Aziz milletimizin gönüllü iştirakleri ile kurulmuş ve insanlık yararına sürdürdüğü üstün hiz metleri ile dünyaya mal olmuş derneğimizin, keyfi operasyonlarla baskı altına alınmaya çalışılması bir göz dağı verme girişimi, kirli bir algı operasyonu, zulüm ve ülkemiz adına bir utanç vesilesidir.

 

Tek Gayesi insanlığa hizmet etmek olan bir insani yardım kuruluşu hakkında sözde terör örgütüne finansal destek vermek iddiasıyla operasyon düzenlenmesi ne insani yönüyle ne de hukuki yönüyle kabul edilebilir değildir.

 

Dernekler mevzuatına göre her iki yılda bir rutin olarak denetlenen derneğimiz, 1,5 yıl içerisinde dört kez denetlenmesine rağmen tüm denetimlerden yüzünün akı ile çıkmıştır.

 

Siyasi lince kurban edilmek istenen derneğimizin kampanyalarına hiçbir gerekçe göstermeksizin izin verilmemektedir.Burada hedef alınan derneğimiz değil, yurt içinde ve yurt dışında umudunu bizlerden gelecek yardımlara bağlamış; yetim, yoksul, mazlumlar ve mağdurlardır.

 

Yaptığı hizmetlerle milletimizin yüz akı olmuş derneğimizi yıpratma amacı ile uygulamaya sokulan tüm bu çirkin senaryoları kınıyor. bu korkunç yanlıştan bir an evvel dönülmesini umut ediyoruz.

Kamuoyuna duyurulur."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim