• İstanbul26 °C
  • Ankara23 °C
  • İzmir27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuvvetli yağış beklenen iller
2015-10-07 06:55:02

Kuvvetli yağış beklenen iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun büyük bir bölümünü kuvvetli yağış için uyardı.Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey,...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun büyük bir bölümünü kuvvetli yağış için uyardı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova, Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve yer yer az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Adana'nın doğu ilçeleri, Osmaniye, Sinop, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.Bu sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Konya çevrelerinde sis yer yer pus hadisesi beklenmektedir.
HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Adana'nın doğu ilçeleri, Osmaniye, Sinop, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis, Şırnak, Diyarbakır, Batman, Siirt çevreleri ile Kastamonu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçeleri ile Sinop'un batı kıyılarında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA     
Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Yalova ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda sis yer yer pus hadisesi beklenmektedir. 
BURSA 23
ÇANAKKALE 24
EDİRNE 24
ISTANBUL 22
EGE

Parçalı, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
AFYONKARAHİSAR19
DENİZLİ26
IZMIR 25
MUĞLA 26

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu; bölgenin doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Çarşamba) sabah saatlerinde Adana'nın doğusu ve Osmaniye ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA 28
ANTALYA 28
ISPARTA 21
OSMANİYE 27


İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Konya çevrelerinde sis yer yer pus hadisesi beklenmektedir.
ANKARA 19
ESKISEHIR 19
KONYA 19
SİVAS 17

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Çarşamba) sabah saatlerinde Sinop ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
BOLU 17
KARABÜK 19
KASTAMONU 16
SİNOP 21
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bugün (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ORDU 21
SAMSUN 21
TOKAT 21
TRABZON 22
DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.
ERZURUM 14
HAKKARİ 17
MALATYA 18
VAN 17

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
DIYARBAKIR 22
GAZIANTEP 22
MARDİN 21
ŞANLIURFA 24
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim