• İstanbul10 °C
  • Ankara1 °C
  • İzmir12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Makam odası gibi otobüs durakları - Türkiyede!
2015-10-08 17:55:02

Makam odası gibi otobüs durakları - Türkiye'de!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otobüs durakları, yolculara, evlerinin salonundaki konforu sunuyor.Aydın'daki Adnan Menderes Bulvarı'na Büyükşehir...
Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otobüs durakları, yolculara, evlerinin salonundaki konforu sunuyor.

Aydın'daki Adnan Menderes Bulvarı'na Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otobüs durakları, yolculara, evlerinin salonundaki konforu sunuyor.

 

Aydın'daki Adnan Menderes Bulvarı'na Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan otobüs durakları, yolculara, evlerinin salonundaki konforu sunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu deri koltuk, ahşap avize ve mermer sehpaların bulunduğu durakların tüm ilçelerde yaygınlaşacağını söyledi.

 

LÜKS MAKAM ODASINA BENZİYOR

 

Eski durakları yenilemeye Adnan Menderes Bulvarı üzerinden başlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi, cam ve profilden yapılan eski durakların yerine, otantik görünüme sahip yeni duraklar hazırladı. Duraklardaki profil oturaklar kaldırılarak, tek kişilik ahşap işlemeli deri koltuklar yerleştirildi. Koltuklar arasına küçük mermer sehpaların da konulduğu duraklara avizeler de yerleştirildi. Durağın profil olan bölümleri ise Aydın'ın sembolü zeytinyağı ve incirin rengi, sarı işlemeli profillerle daha gösterişli hale getirildi. Adeta lüks bir makam odasını andıran şehir içi duraklar, yerleştirilen kameralarla 24 saat izlenecek. Vatandaşlar, durakların yeni şeklinden oldukça memnun olduklarını ve uygulamayı destekledikleri belirtti.

 

CUMHURİYET DÖNEMİNİ ANDIRIYOR

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, halkın beğenisine sundukları otobüs duraklarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek şöyle dedi:

 

"Bu durakların Cumhuriyet dönemini andırmasını istedik. Fikir tamamen bana ve arkadaşlarıma ait. Kent mobilyalarını Aydın genelinde yeniliyoruz. Bu duraklar başta Efeler ilçesinde olmak üzere Nazilli, Kuşadası, Didim gibi birçok ilçede de kullanılacak. Çünkü Aydın'ın doğusu için Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak 40 adet daha halk otobüsü alıyoruz. O otobüsler de geldiği zaman otobüs duraklarının hepsi değişecek. İlçelerin önemli noktalarındaki durakları bu şekilde tasarlayacağız. Vatandaşların olumlu bulması ayrıca bizi sevindirdi." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim