• İstanbul15 °C
  • Ankara17 °C
  • İzmir21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Merkel geliyor, vatandaşlarını yollamıyor
2015-10-12 11:55:03

Merkel geliyor, vatandaşlarını yollamıyor

Angela Merkel'in Pazar günü Türkiye'ye geleceği açıklandı.Merkel Türkiye'ye geliyor ancak Alman vatandaşların Türkiye'ye seyahatleri konusunda Alman Dışişleri'nden...
Angela Merkel'in Pazar günü Türkiye'ye geleceği açıklandı.

Merkel Türkiye'ye geliyor ancak Alman vatandaşların Türkiye'ye seyahatleri konusunda Alman Dışişleri'nden uyarı geldi. 

Merkel'in sözcüsü Steffen Seibert, Şansölye'nin güvenlik meseleleri, göçmen sorunu ve Suriye krizini görüşmek için Pazar günü Türkiye'ye gideceğini açıkladı. 

Ankara'daki terör saldırısı Alman Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye ilişkin seyahat uyarısını güncellemesine neden oldu. Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'ye gidecek vatandaşlara yönelik uyarılarının yer aldığı internet sayfasında, 10 Ekim'de Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrasına eklemeler yapıldı.

 

Alman vatandaşları Ankara merkezinden kaçınmaya davet edilirken, bakanlığın seyahat uyarılarını dikkate almaları ve gelişmelerle ilgili Alman Dışişleri Bakanlığı ve basın yayın organlarını takip etmeleri uyarısı yapıldı. 

DW'ye göre, Türkiye genelinde siyasi gerilimin artmasının beklendiğine dikkat çekilan açıklamada başka terör ya da şiddet olaylarının meydana gelebileceği vurgulandı.

 

Türkiye'de bulunan Alman vatandaşları başta büyük kentler olmak üzere gösteriler, seçim mitingleri ve kalabalıklardan uzak durmaya çağrıldı.

 

Türkiye'nin müttefikleriyle birlikte Temmuz ayından bu yana Suriye ve Irak'ta IŞİD'e karşı operasyonlar yürüttüğü hatırlatılırken operasyonların terör saldırısı riskini artırdığına işaret edildi. Buna karşın Akdeniz ve tatil beldelerine henüz somut bir yansımasının olmadığı belirtildi.

 

Alman vatandaşları İstanbul'da toplu taşıma araçları ve kalabalık ortamlardan uzak durmaya, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bitlis, Bingöl, Siirt, Muş, Tunceli, Şırnak, Hakkari ve Van'a gidecek olanlar ise resmi makamlara kayıt yaptırmaya çağrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim