• İstanbul8 °C
  • Ankara6 °C
  • İzmir11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPde başarısızlığın 7 sebebi?
2015-11-03 09:55:08

MHP'de başarısızlığın 7 sebebi?

MHP yönetiminde başarısızlığa yol açan etkenlere ilişkin şu değerlendirmeler yapılıyor:MHP yönetiminde başarısızlığa yol açan etkenlere ilişkin...
MHP yönetiminde başarısızlığa yol açan etkenlere ilişkin şu değerlendirmeler yapılıyor:

MHP yönetiminde başarısızlığa yol açan etkenlere ilişkin şu değerlendirmeler yapılıyor:

 

- AKP devletin imkanlarını acımasızca ve ahlaksızca kullandı. Bakanlıklar ve belediyelerin imkanları kullanıldı.

 

- Sosyal yardımlar devreye sokuldu. Ciddi para dağıtılarak milli irade sabote edildi.

 

- Vatandaş yükselen şiddet ve terör olaylarıyla, istikrarsızlığın geleceği iddiasıyla ve kömür-gıda başta olmak üzere sosyal yardımların kesileceği söylenerek tehdit edildi. Ak Parti, şiddetten iktidar üretti.

 

- Özellikle son bir haftada başta medya baskınları başta olmak üzere iş çevrelerine "sizin de başınıza gelebilir" algısı yaratılarak korku salındı.

 

- 17 TV kanalıyla iktidar bize "hayırcı parti" diyerek yüklenirken, oluşturulan algı operasyonuna karşılık veremedik. Sahada vatandaşı ikna edecek refleks geliştirilemezken, Bahçeli'nin televizyonlarda yaptığı açıklamalar bir nebze rahatlama yaratsa da sonuç vermedi. AKP lehine kurulan bu, "hayırcı algısı" senaryo başarılı oldu.

 

- Partimizin seçim vaatlerini anlatmamız gerekirken kıskaca hapsedildik. Hep müdafaa ve savunmada kaldık. Kendimizi anlatalım derken, vaat ve yapacaklarımızı dile getiremedik.

 

- AKP tabanımızın zihnini bulandırmaya dönük özel söylem geliştirdi. 7 Haziran sonrasında milliyetçi söyleme sarılan AKP, MHP'den 3-4 puan alabilme üzerine kurulan hesapları hayata geçirdi.. 

 

Devlet Bahçeli, seçim gecesi ise kurmaylarıyla yaptığı dar kapsamlı toplantıda, "istifa" taleplerini değerlendirdi. Yola devam edeceğini vurgulayan Bahçeli, "Ben devam edeceğim, bu konuda farklı görüşleri olan varsa söylesin" diye konuştu. Kurmaylarından farklı bir ses çıkmayınca Bahçeli, bu işi tesadüflere bırakmasının söz konusu olamayacağını dile getirerek, "Ülkücü hareket birçok zorlu süreçten geçti. Ben mücadelemi devam ettireceğim beni ancak ülkücü irade gönderir. Onun dışında kimseye boyun eğmem" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim