• İstanbul30 °C
  • Ankara26 °C
  • İzmir34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPden CHPye terör ekseni eleştirisi
2015-09-12 13:55:19

MHP'den CHP'ye 'terör ekseni' eleştirisi

Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekili Oktay Vural'dan Best Fm'e çarpıcı açıklamalarMilliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Best...
Milliyetçi Hareket Partisi grup başkan vekili Oktay Vural'dan Best Fm'e çarpıcı açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Best FM Haber Müdürü Ufuk Karcı’nın sorularının yanıtladı. Vural MHP’nin sıkı yönetim çağrısının mutlak suretle yerine getirilmesinin gerekliliğinin vurguladı ve “ Şu an da orada olağanüstü bir hal yaşadığımız için anayasal hak olan, sıkı yönetimin ivedilikle uygulanması gerekiyor.

 

Sıkı yönetim uygulanıyor olsaydı ne Dağlıca ne de Iğdır katliamları yaşanmayacak ve askerlerimiz kurbanlık koyun gibi katledilmeyecekti” dedi. Saldırıların MHP ile ilgili yok Vural, sokaktaki protesto gösterilerinde Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı’nın üyelerinin bazı siyasi parti binalarına ve Kürt kökenli vatandaşların meskenlerine saldırı de bulunduğu iddiaların tamamen yalan olduğu söyledi.

 

CHP Terör Eksenine Girdi Oktay Vural, CHP’li Levent Gök’ün, HDP heyetinin Cizre’ye alınmamasına verdiği tepkiye, “CHP’nin, terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan, terör eksenli bir siyasi parti ile aynı paralelde yer alması kesinlikle kabul edilemez ve anlaşılamaz” dedi.

 

Demirtaş Milleti Birbirine Kırdırmak İstiyor Oktay Vural, seçim güvenliği konusundaki soruya ise “ Selaattin Demirtaş güvenlik endişesi ile sandık kurulamayacağını söyledi. Bu açıklama milleti birbirine kırdırmaya yönelik bir açıklama. 1915 yılında Ermenilere soykırım uyguladığımızı iddia eden zihniyet ile günümüzde Kürt kökenli vatandaşlarımıza soykırım uygulandığını iddia etmek aynı zihniyettir.” İfadelerinin kullandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim