• İstanbul24 °C
  • Ankara22 °C
  • İzmir26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPden iki yazara cevap
2015-09-01 11:50:02

MHP'den iki yazara cevap

MHP milletvekilleri Oktay ÖZTÜRK’ün Sebahattin Önkibar'a, Celal Adan'ın da Mahmut Övür'e cevapları basın bildirisi ile verildi.Mersin Milletvekili Oktay...
MHP milletvekilleri Oktay ÖZTÜRK’ün Sebahattin Önkibar'a, Celal Adan'ın da Mahmut Övür'e cevapları basın bildirisi ile verildi.

Mersin Milletvekili Oktay ÖZTÜRK’ün yapmış olduğu yazılı basın açıklaması aşağıdadır. 

 

"7 Haziran seçimleri ardından çıkan tablo hiçbir partiye tek başına hükümet kurma yeterliliği vermemiştir.

Cumhurbaşkanı tarafından, Davutoğlu’na verilen Hükümeti kurma görevi başarısızlıkla sonuçlanmış, ülkemiz yeniden seçime gitmektedir. 

AKP’nin “ Davutoğlu’nun” partimize yaptığı koalisyon kurma ziyareti, yolsuzluklarla mücadele ve 17-25 Aralık rüşvet operasyonlarının yargıya taşınması teklifimiz karşısında sonuçsuz kalmıştır.

Eli kanlı terör örgütü PKK, onun şehir yapılanması KCK ve siyasi uzantıları ile yapılan gizli görüşmeler neticesinde, adına “çözüm” süreci dedikleri, gerçekte, ülkemiz için yıkım süreci olan, birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden, bölücülerle yapılan pazarlıkların son bulması teklifimiz, Davutoğlu tarafından reddedilmiştir.

Yeni anayasa tartışmaları arifesinde, anayasamızın ilk dört maddesinin değiştirilmesine izin vermeyeceğimiz ifade edilmiş, bu görüşümüz, AKP tarafından kabul görmemiştir.

Cumhurbaşkanının anayasal sınırlar içerisinde kalmasını istedik, Davutoğlu buna cesaret edememiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi gizli gündemler oluşturmadan, farklı ajandalar taşımadan, düşüncelerini Türk milleti ile paylaşmış, milletimizin menfaati doğrultusunda hareket etmekten çekinmemiştir.

Taleplerimiz millidir, insanidir, ahlakidir fakat kabul görmemiştir.

Hükümet kurma çalışmaları AKP’nin “köşk” korkusu ve cesaretsizliğinden dolayı sonuçsuz kalınca, erken seçim kararı alınmıştır.

Ülkemizi seçimlere götürmesi için kurulacak olan “seçim hükümetine” üye vermeyeceğimizi daha önceden kamuoyuna ilan ettiğimiz halde, Davutoğlu tarafından “şark kurnazlığı” yapılarak partimizden bazı isimlere, geçici hükümette görev almak üzere Bakanlık teklifi yapılmıştır.

Siyasi nezaketten tamamen uzak, politik ahlakta yeri olmayan bu davranış, Yıldırım Tuğrul bey tarafından kabul edilmiştir.

Bu zaman zarfında bazı yayın organlarında partimiz adına yapılan haksız ve yanlı yayınlar şahsımı da hedef almıştır.

Aydınlık gazetesi köşe yazarı Sebahattin Önkibar, 1 Ağustos Salı günkü yazısında, adımı zikrederek Yıldırım Tuğrul Bey’le birlikte hareket edeceğimden bahsetmiştir.

Ülkücü dünya görüşüm, yolsuzluklar konusunda adım atmaktan kaçınan bir siyasi yapı ile bir arada olmama müsaade etmeyeceği gibi, terör ve terörizmle iç içe geçmiş bir iktidarla aynı istikamette olmama müsaade etmez.

Siyasi terbiyem ise, parti politikaları aksine bireysel hareket etmeme müsaade etmez.

Genel başkanımızın ve partimizin çizmiş olduğu siyasi erdem ve takip etmiş olduğu doğru istikamet, benimde istikametimdir.

Milletimiz ve devletimizin yarınları için verdiğimiz bu mücadele, aynı ahlak ve erdemle, sayın genel başkanımızın öncülüğünde son buluncaya kadar devam edecektir.

Ülküdaşlarıma ve milliyetçi camiaya hizmetimiz son nefesimize kadardır." 

 

Celal ADAN’ın 1 Eylül 2015 – Salı günü (Bugün) “Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Mahmut Övür’ün yazısı” üzerine yapmış olduğu yazılı basın açıklaması metni aşağıdadır. 

 

Mahmut Övür,

01 Eylül 2015 tarihli Sabah Gazetesi’nde kaleme aldığınız yazınıza ilişkin cevabım ve itirazlarım şu şekildedir:

7 Haziran seçimleri öncesinde ve sonrasında partimize ve Sayın Genel Başkanımıza yönelik yürütülen karalama kampanyası kervanına sizin de katılmış olmanızdan üzüntü duyduğumu bilmenizi isterim. Elbette hem gazeteci hem de iktidar partisinin milletvekili adayı olmanın getirdiği psikolojisiyle zorlama ve kendinizin bile inanmadığı yazılar kaleme aldığınızın farkındayım. 

MHP’nin “sözde çözüm sürecine” ilişkin fikirleri ortadadır. Biz bu çözülme süreciyle ilgili görüşlerimizi her fırsatta kamuoyu ile paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. Bundan geri adım atmadık ve atmayacağız.

Her yerde ifade ettiğim gibi. Milliyetçi Hareket Partisi liderinin öngörüleri dikkate alınmadan doğu ve güneydoğudaki gelişmeleri durdurmak mümkün değildir. Kandili meşrulaştıran, eli kanlı terör örgütü liderinden talimat alan Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı bugün Türkiye’yi uçurumun kenarına getirmiştir.

Özellikle 7 Haziran sonrasında yaşananlar bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koymuştur.

Partimiz ve bu partinin milletvekili olarak ben, ülkemizin birliği, dirliği, huzuru için yıllar önce ne söylemişsek bugün de aynısını söylemeye ve savunmaya devam ediyoruz.

Benim adımı ve siyasi geçmişimi kullanarak, milliyetçiliğimi sorgulayarak bunlardan kendinizce bir sonuç çıkararak bir yere varamazsınız. Varacağınız yer en fazla bir masal, bir hikâye olur.

Tekrar ediyorum: Çözüm süreci ihanettir. Bu sürece hizmet edenler eninde sonunda milletin ve tarihin vicdanında hak ettikleri yeri alacaklardır.

Tekrar ediyorum: MHP’nin Türkiye’nin geleceğine ilişkin savunduğu doğrular muhakkak surette milletimiz tarafından anlaşılacak ve takdir edilecektir.

Tekrar ediyorum: Türk milletinin bekasının son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmakla bir yere varılamayacaktır. 

Tekrar ediyorum: Algı operasyonları, maaşlı troller ve manipülasyonlar bizi yıpratamayacaktır.

Tekrar ediyorum: Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de ve nihayet Hükümet’te aynı masanın etrafında buluşanlar; istedikleri kadar şirinlik gösterisi yapsınlar milletin hesabından kaçamayacaklardır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim