• İstanbul19 °C
  • Ankara15 °C
  • İzmir22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Monitör
26 Temmuz 2018 Perşembe 11:58

Monitör

Monitörlerin Özellikleri Nelerdir?

Monitör; İşlemcinin göndermiş olduğu sinyalleri gözle görülebilir hale getirerek kullanıcıya ulaştıran cihazdır. Bilgisayarın görüntü birimidir. Monitörün bir diğer adı ise bilgisayar ekranıdır. Kullanıcı monitör sayesin de istediği veriye ulaşabilir. Televizyon ve bilgisayarlar da görüntü çıktısını oluşturur. Monitörler yapılan işlerin dış ortamda görülebilmesi için bilgisayarların olmazsa olmaz parçalarındandır. Bilgisayarların gözü olarak adlandırılır. Monitörler bağlantı kablosu kullanılarak bilgisayara bağlanır. Güç kablosu ile bilgisayara elektrik vererek sinyallerden görüntü oluşmasını sağlar.
Monitörlerin Özellikleri Nelerdir?

1- Monitörler LCD ve plazma olmak üzere iki çeşittir.

2- Monitörlerin en önemli özelliği yüksek çözünürlük sahibi olmasıdır.

3- Inç isminde boyut özelliğini anlatan birimleri vardır. İnç monitörün bir köşesinden diğer çapraz köşeye olan uzunluğudur.

4- Monitörler takılma ve gecikme gibi sorunları önleyen sistemlere sahiptirler.

5- HDMI kabloları sayesinde monitörden almış olduğunuz hizmetin kalitesini artırabilirsiniz.

6- Göz yormayan ışık sistemleri bulunur.

7- İşlem sırasında verilen komutlar için yanıt süreleri çok kısadır.

8- Dizi, film ve oyun zamanlarında göz yormazlar.

Monitör Alırken Dikkat Edilesi Gerekenler

Monitör alırken ınç büyüklüğünün yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. İnç boyutu fazla olan monitörlerin görüntü kalitesi daha iyi olacaktır. Film izleme ve oyun oynama gibi zamanlar da daha verimli ve pürüzsüz bir görüntü almak istiyorsanız piksel oranına dikkat etmelisiniz. Piksel oranı yüksek olan monitörlerde gölgelenme sorununu yaşamazsınız. HDMI girişi bulunan monitörlerde cihazlarınıza verileri ve görüntüleri kolayca aktarabilirsiniz. Tek kablo sayesinde istediğiniz kaliteli görüntüye ulaşmanız mümkündür. Monitörlerin garanti sürenin uzun olmasına özen göstermelisiniz. 36 ay garantili monitörleri tercih ederseniz yaşanabilecek arıza durumlarında mağdur olmazsınız. İlerleyen teknoloji sayesinde her geçen gün yeni ürünler piyasaya sürülüyor. Kaliteli ve verimli bir monitör almak için bilinen markalardan alışveriş yapmaya özen gösteriniz.

Monitör Fiyatları Ne Kadar?

Monitör inç, yanıtlama özelliği, garanti süresi ve markalarına göre fiyatlandırılır. İhtiyacınıza uygun monitörleri alırken kaliteli olmasına özen gösteriniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı monitör almak için https://www.incehesap.com/monitor-fiyatlari/adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin sizlere sunmuş olduğu hizmetlerden kaliteli, güvenli ve garantili hizmetlerden faydalanabilirsiniz. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim