• İstanbul13 °C
  • Ankara7 °C
  • İzmir15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muharrem İnce beklenen açıklamayı yaptı
2015-11-09 11:55:02

Muharrem İnce beklenen açıklamayı yaptı

CHP Milletvekili Muharrem İnce, olağanüstü kurultay çağrısında bulundu.Lider, olağan üstü durumları selametle geçen kişidir. Lider olağanüstü durumlarda...
CHP Milletvekili Muharrem İnce, olağanüstü kurultay çağrısında bulundu.

Lider, olağan üstü durumları selametle geçen kişidir. Lider olağanüstü durumlarda güvenli durumlara taşıyan kişidir lider. 1 Kasım seçimleri öncesi olağanüstü koşullar vardı ama şimdi daha büyük olağanüstü koşullar var. Türkiye'nin vicdanına sesleniyoruz. 6 seçimde başarılı olamamış bir parti var.

 

Ne olacak da hangi büyük değişiklik olacak da 3 büyük seçimi başarı ile sonuçlandıracak.

 

Eğer Başkanlık referandumu gelirse Tayyip Erdoğan 7. seçimi de kazanır. 6 kez kaza yapan firmadan 7. bileti alır mısınız?

 

CHP'nin yenilenmeye yeni bir iddiaya ihtiyacı var. Türkiye'deki büyük çoğunluk AKP iktidarını değiştiremiyor. O zaman önce muhalefeti değiştireceğiz.

 

Vakti geldi bu topraklarda meşrutiyet ilan edildi, Cumhuriyet ilan edildi, vakti geldi bu topraklarda ciddiyet ilan ediyoruz. Ülke Cumhuriyet elden gidiyor. Bu Muharrem İnce'nin Başkan olma hevesi değildir. Önümüzde büyük belalar var. Bu yönetim bu belalardan Türkiye'yi kurtaramaz.  

1 Kasım’da seçim var. Seçimden 15 gün önce Hakkari’de il kongresi yapılıyor. Oyumuz yüzde bir. Hangi telaş seçimden 15 gün önce il kongresine taşıyorsunuz partiyi. Seçime 21 gün kala Karaman’da neden il kongresi yapıyorsunuz? Bu telaş niye? Delege seçimi yapılmıyor partide. Anahtar teslim paket delege yazılıyor. Bu delegeler mevcut kurultay delegeleri sayın genel başkanımızı seçmişlerdir. Ne oldu da kendinizi seçilen delegelerden korkar hale geldiniz. Ben yeni seçilen delegelere de güveniyorum. Ama bu telaş neden?"

 

 

 Balbay: Kılıçdaroğlu'nun yerinde olsam istifa ederdim

"TÜRKİYE'NİN SORUNLARINI ÇÖZEMEZSİNİZ, SADECE İSTİKŞAFİ YAPARIZ"

 

Kendinizi seçen delegelere neden güvenmiyorsunuz?Orada oturabilirsiniz ama işe yaramaz. Türkiye’nin sorunlarını çözemezsiniz. Sadece istikşafi yaparsınız. Derdimiz istikşafi değil.Olağanüstü koşullardan başarılı çıkan bir CHP istiyoruz. Bizim kaybımız ülke. Bazılarının kaybı koltuk olabilir.Bu ülkede Atatürkçüler kendini yenilmiş hissediyor. Ankara’da bomba patlıyor, hükümet üstüne alınmıyor. Hükümete benzeyen bir CHP anlayışı olamaz.Ortada başarısızlık varsa çıkıp kendisini seçenlere hesabını verecek. Sizi bu delegeler seçti, toplayın olağanüstü kurultayı gelin hesabınızı verin. Amasız bir CHP istiyoruz. Ama yok. Tavır koyacak bir CHP istiyoruz. PKK terör örgütüdür nokta. Aması falan yok. Laikliği savunamaz olduk bugün. Amasız bir laiklik savunması…

 

Yunanistan’da PASOK’a bakın geleceğimizi görün. PASOK’un haline düşmek istemiyorsak bugünden önlem almalıyız. Türkiye ayrışıyor. Golü atan futbolcunun nesebini sorgulayan bir ülke olabilir mi? Bir ülkenin ortasında Kırşehir’de kitabevi yakılıyorsa ve CHP hala umut olamıyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. Herkesi ciddi olmaya davet ediyorum. Bir an önce CHP’nin olağanüstü kurultayının toplanmasının doğru olacağını düşünüyorum. Sorumlular hesap versin. Olağan kurultayımızı da bir haftaya yayalım.

 

MUHARREM İNCE'YE SORU: ADAY OLACAK MISINIZ?

 

Aday olunmaz, aday gösterilir. CHP'de ben adayım diye bir şey yoktur. O delege arkadaşlarımın elindedir. Yarından itibaren imza toplamaya başlayacağız. Kurultayı toplayıp sorumluların konuşulmasını istiyoruz.

 

Sizce ben partiden gider miyim? Bu parti benim yaşamımın bir parçasıdır. Sandık koymadan delege yazıyorlar. Böyle olmaz. Bu telaşa gerek yok... 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim