• İstanbul12 °C
  • Ankara16 °C
  • İzmir18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ne olur beni gömmeyin
2015-10-21 08:55:02

'Ne olur beni gömmeyin'

Ölüm döşeğindeki Yemenli çocuğun çağrısı barışın simgesi olduŞarapnel parçalarıyla yaralanan küçük bir Yemenli erkek çocuğun hastane yatağında...
Ölüm döşeğindeki Yemenli çocuğun çağrısı barışın simgesi oldu

Şarapnel parçalarıyla yaralanan küçük bir Yemenli erkek çocuğun hastane yatağında yatarken çekilen videosu ve yakarışları Facebook'ta 70 binden fazla kez paylaşıldı ve Yemen'deki savaşın, insanlara neye mal olduğunu gösteren bir simgeye dönüştü.

 

Uçuşan şarapnel parçalarıyla yaralanan küçük bir Yemenli erkek çocuğun hastane yatağında yatarken çekilen videosu Facebook'ta 70 binden fazla defa paylaşıldı ve Yemen'deki savaşın, insanlara neye mal olduğunu gösteren bir simgeye dönüştü.

 

Videoda 6 yaşındaki Ferid Şevki çocuk sesiyle, bir yandan gözlerinden yaşlar süzülürken, doktorlara "Beni gömmeyin" diye yakarıyor.

 

İsyancı Husi birliklerinin roketli saldırısında şarapnele hedef olan Ferid'in başı ve vücudunun diğer yerleri yara almış, iç kanamalar olmuş. Videonun çekilmesinden birkaç gün sonra Ferid Şevki hayatını kaybetti.

 

O günden bu yana acıklı yakarışı sosyal medyada hızla yayıldı. Ve şimdi binlerce Yemenli, savaşın sona ermesi için, 6 yaşındaki Ferid'in sözlerini tekrarlıyorlar.

 

Barış için kampanya yürüten bir Yemenli Facebook'ta yazdığı mesajda, "Tıpkı Aylan Kurdi'nin ölümünün Suriye halkının trajedisini gündeme getirmesi gibi, Ferid'in 'Beni gömmeyin' diye yakarması da Yemen halkının trajedisini özetliyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Maydanoz TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim